Panasonic представила мегафон, який може перекладати оголошення на три мови Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 19.11.2015 14:42 · Розділ: Нові технології

Rocket News24 повідомляє, що компанія Panasonic розробила мегафон для співробітників японських аеропортів і вокзалів, який здатний перекладати оголошення на три мови. Слід зазначити, що це відбувається в реальному часі.


Як стало відомо, цей пристрій має назву Megahonyaku, яка була отримана в результаті об'єднання слова «мегафон» і «переклад». Він працює наступним чином. Співробітник аеропорту промовляє фразу на японській мові, а вона автоматично перекладається на китайську, англійську та корейську. При цьому можна вибрати лише один варіант перекладу. В іншому випадку, будуть озвучені всі три варіанти.

Перевод инструкций
на три мови вперше буде здійснюватися в токійському міжнародному аеропорту Норіта. Як відомо, це один з найбільш завантажених аеропортів країни. В найближчому майбутньому компанія Panasonic планує додати в мегафон ще декілька мов, що зробить цей пристрій популярним у всьому світі. Його розробники говорять, що зазвичай в аеропортах говоряться прості фрази, які будуть досить легкими для перекладу. Вони впевнені в тому, що машинний переклад дуже легко справиться з цим завданням. Необхідно зазначити, що апарат може працювати як звичайний мегафон.

Розробка такого пристрою зумовлена насамперед тим, що в 2014 році під час сильних хуртовин співробітники японських аеропортів мали труднощі, коли їм довелося роздавати людям спальні мішки і воду. Саме тому такий пристрій допоможе уникнути багатьох проблем під час виникнення нештатних ситуацій в аеропортах і на вокзалах.

Поки що невідомо, наскільки зручно буде користуватися мегафоном. Відомо, що якість такого перекладу близька до того, що сьогодні існує в популярних додатках до смартфонів.
Це вже не перший експеримент для поліпшення роботи японських аеропортів та вокзалів. Наприклад, нещодавно були розроблені роботи, які допомагають переносити багаж та діляться корисною інформацією. Розробники Skype також вбудували функцію синхронного перекладу в свій додаток.

Джерело: https://tjournal.ru/p/panasonic-magic-megaphone

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.