Що станеться з людиною, яка відмовиться від кофеїну? Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 17.11.2015 13:08 · Розділ: Краса і здоров'я

Як відомо, кофеїн має як негативні, так і позитивні сторони. Він поліпшує пам'ять, підвищує життєвий тонус та заряджає енергією. Сьогодні багато людей є залежними від кофеїну.


Кофеїн виробляє звичку і пристрасть, не дивлячись на те, що його не відносять до наркотичних препаратів. Як відомо, не кожна людина потрапляє в залежність від нього. Його часто називають наркотичним засобом, тому що він має певний влив на людину. Тут треба дивитись на особливість кожного організму, адже лікування від наркотиків не може обійтися без спеціалізованих клінік і центрів реабілітації, а залежність від кави можна побороти самостійно.

Перш ніж ви попрощаєтесь зі своєю кавоваркою, дізнайтесь, що чекає вас після повної відмови від кави. Любителів кави, що звикли пити цей напій по 3-4 кружки в день, чекає справжня ломка, в якій немає нічого приємного. Вона буде супроводжуватися головною біллю та різкими перепадами настрою. Якщо ви вирішили відмовитися від кави, попередьте про це рідних та друзів, щоб вони нормально реагували на вашу поведінку. Ломка може тривати трохи більше тижня. Ви можете полегшити її, якщо будете поступово скорочувати дозу кофеїну, випиваючи лише одну кружку кави в день. Також можна змішувати звичайну каву з кавою без кофеїну.

Людина, яка часто п'є каву, може набрати зайву вагу, якщо буде додавати до неї хоча б декілька крапель молока або невеличку ложечку цукру. Якщо ви відмовитесь від такої кави, то зразу ж побачите результат. В той же час, кофеїн здатний прискорювати процес метаболізму, тому якщо ви звикли пити чорну каву без цукру, то вам буде легше спалювати калорії, а відповідно – скидати вагу.

Якщо говорити про сон, кофеїн може скоротити ваші шанси на спокійну ніч. Прокинувшись вранці, ви відчуєте розбитість та потребу в новій дозі кофеїну. Виходить замкнутий круг. Але зваживши всі «за» і «проти», можна зробити наступний висновок. Кинувши пити каву, ви спочатку будете відчувати себе втомленим. Коли організм звикне до життя без кави, то знайде інше джерела бадьорості.

Джерело: http://cikavosti.com/sho-stanetsia-iaksho-vi-vidmovitesia-vid-kofeyiny/

Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.