5 причин, чому дитина не хоче виконувати домашнє завдання Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 16.11.2015 14:25 · Розділ: Освіта

Напевно, більшість батьків мріє про те, щоб їх дитина, прийшовши додому, відразу ж приступила до виконання домашнього завдання. Вони хочуть, щоб їх син чи дочка весь час радували своїми успіхами в навчанні, приносили гарні оцінки, а вчителі не могли ними нахвалитися. Така ідеальна картина рідко зустрічається в сім'ях. Більшість батьків бачать вдома зовсім іншу картину. Дитина приходить зі школи і починає займатися зовсім не тим, чим треба. Мама і тато нервуються, передаючи їй свій поганий настрій, а від цього страждає вся сім'я.


Яка причина такої поведінки дитини? Що робити батькам в такій непростій ситуації?
1. Більшість батьків вважає, що дитина не хоче виконувати домашнє завдання, тому що їй лінь. Справді є діти, які дуже ліниві від природи. Їх дуже важко примусити чимось зайнятися. Але якщо придивитися до свого чада, то можна побачити, що йому зовсім не важко читати цікаву книжку або гратися з дітлахами на подвір'ї. Тому варто шукати інші причини такої поведінки.

Психологи не рекомендують кричати на дитину, погрожувати їй або порівнювати з більш успішними однокласниками. Необхідно виявити причину відмови від виконання домашнього завдання. Для вирішення складних завдань з математики, фізики чи іноземної мови ідеально підходить ГДЗ от Путина.

2. Трапляється так, що дитина довго сидить над підручником, але не робить при цьому ніяких дій. Що це означає? Більшість дітей панічно боїться зробити щось не так і зазнати невдачі. Домашнє завдання – це не виключення. Батькам необхідно поговорити з дитиною, спитати, чого вона боїться. Можливо, в нього виникає страх перед вчителькою. В такому разі необхідно поговорити з педагогом. Покажіть дитині, що ви завжди її підтримаєте і не будете сварити за погані оцінки. Відверта розмова допоможе розслабитись і позбавитись від страху.

3. Дитина може відмовлятися від виконання домашнього завдання, бо не розуміє предмет. В такому разі необхідно займатися разом з нею, пояснювати те, чого вона не розуміє. Ні в якому разі не можна показувати своє незадоволення і виявляти при цьому свої негативні емоції.

4. Деякі діти хочуть привернути увагу батьків до себе, тому що відчувають брак уваги з їхнього боку. В цій ситуації необхідно дати зрозуміти дитині, що ви їй потрібні. Завжди цікавтесь її успіхами в школі.

5. Деякі діти не хочуть виконувати домашнє завдання самостійно. Вони хитрують і починають жалітися на втому або на те, що не розуміють матеріал. Батьки роблять домашнє завдання замість них, а ті отримують схвальну оцінку від учителів практично ні за що. До того ж, вже в такому ранньому віці дитина маніпулює своїми батьками та вміє використовувати їх в своїх інтересах. В такому випадку треба пояснити дитині, що домашнє завдання – це його прямий обв'язок. Якщо це не приносить бажаного результату, дійте більш жорстоко. Забороніть йому дивитися телевізор чи гратися в комп'ютерні ігри.

Джерело: http://www.ya-roditel.ru/parents/base/experts/374059/

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.