Як 3d принтер змінив світ Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 15.11.2015 15:54 · Розділ: Нові технології

Як відомо, Менделєєву його періодична система наснилася. Чаку Халлу сьогодні 75 років. Винахід, який зробив його популярним, також привидівся йому в сні. І хоча він не винайшов еліксир молодості, та його винахід зробив справжню революцію в медицині. Адже на ньому вже найближчим часом будуть печатать зуби, кістки і внутрішні органи.


Це важко уявити, адже ми звикли до звичайних принтерів, які стоять в офісі чи поліграфії на http://www.plot.kiev.ua/. Перший об'єкт, який створив 3d принтер, розроблений Халлом, - це звичайнісінька кружка для чаю. Слід відзначити, що на її виготовлення пішло декілька місяців. Для порівняння: тепер невеличка фігурка печатається на протязі 1-2 годин.

Створивши свій перший 3d принтер, він заснував відому на весь світ компанію 3D Systems, яка сьогодні заробляє сотні мільйонів доларів. Винахідник започаткував окрему галузь. Революційність його винаходу в тому, що об'єкт виготовляється шляхом поступового додавання нового матеріалу. Це так зване безвідходне виробництво. Як відомо, традиційний метод виготовлення предмету передбачає обробку матеріалу.

Сьогодні завдяки математичному моделювання можна створювати торти, будинки і навіть моделі зірок. Об'єм світового ринку таких виробів складає 3 млрд. доларів. Планується, що в 2020 році ця цифра зросте до 12 млрд. доларів. Найбільший виробник автомобільних двигунів вже печатає лопасті для турбін. Підприємства-гіганти використовують нову технологію не просто слідуючи моді, а заради того, щоб зменшити матеріальні затрати на виробництві. Як відомо, кількість відходів на деяких виробництвах досягають колосальних цифр. А безвідходне виробництво – це економія мільярдів доларів. Саме ці причини обумовлюють появу нових стартапів, які створюють реальні речі в багатьох галузях.

Але справа не тільки в економії. Наприклад, виробництво двигуна до літака розбивається на декілька етапів. Двигун – дуже складний з точки зору інженерії механізм. В зв'язку з цим він виготовляється не за один день. Завдяки 3d технології, двигун можна створити за декілька годин. При цьому всі операції здійснює комп'ютер. За останні 20 років швидкість таких принтерів значно збільшилась. В подальшому його робота прискориться ще більше.

Джерело: http://www.forbes.ru/mneniya/idei/289115-budushchee-kak-izobretenie-3d-printera-izmenilo-mir

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.