Сонячна піч може замінити газову чи електричну плиту Автор: kseniya_www · Опубліковано: 14.11.2015 17:32 · Розділ: Нові технології

В той час, коли ціни на газ і електроенергію б'ють всі можливі рекорди, винахідники придумують нові альтернативи традиційним газовим та електричним плитам. Нещодавно компанією GoSun була представлена сонячна піч. Цей винахід дуже компактний, адже його можна носити в рюкзаці за спиною. Він працює за рахунок сонячної енергії, тому ним можна користуватися надворі.


Робота приладу дуже проста. В ньому є алюмінієві дзеркальні лопаті, які вловлюють сонячні промені, направляючи їх на вакуумну трубку. Трубка розігрівається до 280˚. Але якщо ваша столешница на кухню производства Неолит пустує і ви хочете прикрасити її таким незвичайним приладом, то знайте, що піч може працювати і в приміщенні в темний час доби. Для цього в герметичний корпус вбудовано теплову акумуляторну батарею. Вона працює на основі органічного воску, тому нагрівається протягом двох годин. Варто зазначити, що сонячна піч може приготувати їжу для 8 людей.

Сонячна піч дуже проста, але в той же час – багатофункціональна. Вона сподобається сучасним економним домогосподаркам, адже в ній можна пекти, варити, смажити чи готувати на пару.
Подібні прилади використовують у Гватемалі, щоб місцеві жителі готували їжу без диму. Дим в цій місцевості викликає серйозні захворювання у людей і навіть смерть. Сонячна піч, на відміну від традиційних газових чи електричних плит, досить легка. Її вага становить всього 700 грам. Максимальна температура печі – 371˚. Приблизний час приготування страви – 10-20 хвилин.

Зараз розробники цього проекту готуються до масового випуску печей, які працюють завдяки енергії сонця. На офіційному сайті опубліковано величезна кількість коментарів щодо проекту. Серед них є й негативні відгуки. Наприклад, люди, які внесли свої інвестиції в його розвиток, незадоволені тим, що розробники рідко повідомляють про останні новини проекту. Існує декілька варіантів сонячних печей. Серед них – промислова піч, яка може з'явитися вже на початку 2016 року.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.