Борошняні черв'яки та індійські вогнівки врятують світ від пластикового забрудення Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 13.11.2015 12:38 · Розділ: Екологія

Китайські і американські вчені зробили сенсаційне відкриття, яке може врятувати світ від «пластикового» забруднення. Вони виявили, що звичайні борошняні черв'яки полюбляють їсти пінопласт, поліетилен та пластик, частково їх перетравлюючи. Ці черв'яки, які подають в ресторанах Китаю, як одну із традиційних страв, можуть стати основним засобом боротьби із забрудненням пластиковими відходами на планеті.


Коментуючи своє відкриття, китайський вчений Вей-Хв Ву заявив, що це революційне відкриття являється найбільш серйозним проривом в світовій науці за останні десять років. Він зазначив, що від забруднення пластиком потерпає не тільки суша, а й океани, ріки, моря. Дослідники, зібравши дані щодо кількості пластику у водоймах, дійшли невтішного висновку. В Світовому океані плаває майже 300 тисяч тонн цього сміття! Неймовірно, але воно було знайдене навіть в приполярних течіях! Звичайно ж, найбільше пластика було виявлено в прибережних зонах та на суші.

Вчені всього світу вже багато років працюють над вирішенням цієї проблеми. І лише нещодавно, експериментуючи з різними личинками комах, було виявлено, що борошняні черв'яки мають здатність частково перетравлювати пластик. Суть експерименту в тому, що членистоногим давали невеличкі шматочки пінопласту та пластику і спостерігали, чи будуть вони харчуватися цими матеріалами. На превеликий подив дослідників, крім звичайних борошняних черв'яків пластикове сміття полюбляють ще й личинки індійських комірних вогнівок.

Борошняні черв'яки можуть з'їдати близько 40 мг полістиролу в день. Вони не повністю перетравлюють цей матеріал, але його залишки можна розкласти за допомогою інших бактерій. Що стосується їх китайських «родичів», то вони віддають перевагу поліетилену, з'їдаючи за день по кілька мг цієї речовини. Вони також не здатні повністю перетравити полімери самостійно, але для подальшої утилізації цих шкідливих для довкілля матеріалів можна використовувати інші бактерії, які були знайдені і кишечнику цих гусениць, що після цього можуть стати чудовим кормом для свійських тварин.

Джерело: http://cikavosti.com/vcheni-znayshli-gusenits-yaki-zdatni-harchuvatisya-polietilenom-i-pinoplastom/

Інші новини розділу