Борошняні черв'яки та індійські вогнівки врятують світ від пластикового забрудення
Автор:
Марина Левицкая
·
Опубліковано: 13.11.2015 12:38 ·
Розділ: Екологія
Китайські і американські вчені зробили сенсаційне відкриття, яке може врятувати світ від «пластикового» забруднення. Вони виявили, що звичайні борошняні черв'яки полюбляють їсти пінопласт, поліетилен та пластик, частково їх перетравлюючи. Ці черв'яки, які подають в ресторанах Китаю, як одну із традиційних страв, можуть стати основним засобом боротьби із забрудненням пластиковими відходами на планеті.

Коментуючи своє відкриття, китайський вчений Вей-Хв Ву заявив, що це революційне відкриття являється найбільш серйозним проривом в світовій науці за останні десять років. Він зазначив, що від забруднення пластиком потерпає не тільки суша, а й океани, ріки, моря. Дослідники, зібравши дані щодо кількості пластику у водоймах, дійшли невтішного висновку. В Світовому океані плаває майже 300 тисяч тонн цього сміття! Неймовірно, але воно було знайдене навіть в приполярних течіях! Звичайно ж, найбільше пластика було виявлено в прибережних зонах та на суші.
Вчені всього світу вже багато років працюють над вирішенням цієї проблеми. І лише нещодавно, експериментуючи з різними личинками комах, було виявлено, що борошняні черв'яки мають здатність частково перетравлювати пластик. Суть експерименту в тому, що членистоногим давали невеличкі шматочки пінопласту та пластику і спостерігали, чи будуть вони харчуватися цими матеріалами. На превеликий подив дослідників, крім звичайних борошняних черв'яків пластикове сміття полюбляють ще й личинки індійських комірних вогнівок.
Борошняні черв'яки можуть з'їдати близько 40 мг полістиролу в день. Вони не повністю перетравлюють цей матеріал, але його залишки можна розкласти за допомогою інших бактерій. Що стосується їх китайських «родичів», то вони віддають перевагу поліетилену, з'їдаючи за день по кілька мг цієї речовини. Вони також не здатні повністю перетравити полімери самостійно, але для подальшої утилізації цих шкідливих для довкілля матеріалів можна використовувати інші бактерії, які були знайдені і кишечнику цих гусениць, що після цього можуть стати чудовим кормом для свійських тварин.
Інші новини розділу
-
Китай планує інвестувати 100 мільярдів доларів у відновлювану енергетику · kseniya_www
· 13.03.2017 07:43
Уряд Китайської Народної Республіки планує інвестувати 102 мільярди доларів США у відновлювану енергетику держави, нарощуючи продуктивність за рахунок впровадження нових вітроелектростанцій у всіх регіонах країни.
-
Вчені показали, як би виглядала Земля без людей · lesya
· 24.08.2015 19:35
Природа влаштована таким чином, що всі, хто мешкає поряд з нею, підлаштовують свої потреби під її умови. Всі, за винятком людей: лише людина для власного комфорту почала змінювати природу, завдаючи їй непоправної шкоди. І якщо б не діяльність людини, кількість ссавців по всій території нашої планети була б не такою, як зараз.
-
Льодовиковий період на Землі почнеться через 15 років · lesya
· 13.07.2015 20:42
Поки одні вчені продовжують твердити, ніби на Землю насувається глобальне потепління, що може знищити все живе, інші науковці пророкують черговий льодовиковий період, який настане вже до 2030 року.
-
Внаслідок глобального потепління дерева можуть стати небезпечними для клімату · lesya
· 19.06.2015 08:14
Проблема вирубки лісів та озеленення міських територій ось уже декілька десятиліть поспіль турбує учених: як-не-як, дерева помагають нам, поглинаючи вуглекислий газ та віддаючи цінний для життя людини кисень. А з кожним роком дерев на нашій планеті стає все менше, адже деревину широко використовують у різних сферах промислового виробництва. Саме тому уряди різних країн намагаються максимально скоротити площі вирубки лісів, а вже вирубані засадити новими саджанцями.
-
У NASA заявили, що озонова діра до кінця століття зникне · lesya
· 28.05.2015 08:42
Екологічна ситуація, що склалася в останні роки на нашій планеті, неабияк тривожить вчених. Витончення озонового шару, що стає причиною танення льодовиків, аномальних спек та інших стихійних лих, становить серйозну загрозу для подальшого існування життя на нашій планеті. Втім, є і позитивні новини: недавно фахівці NASA заявили, що до кінця століття витончення озонового шару зупиниться.