Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус Автор: Марина Левицкая · Опубліковано: 09.11.2015 11:08 · Розділ: Наука

Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.


Чому цей вірус називають гігантським і чим він відрізняється від звичайного? Головна відмінність в тому, що віруси, що належать до гігантських, можна побачити навіть під звичайним мікроскопом. Вчені наголошують, що вірус Mollivirussibericum можна легко сплутати із звичайними бактеріями. Для того щоб оживити такий вірус в лабораторії і детальніше дослідити його, дослідники використовують одноклітинні організми в якості клітин-носіів.

Нагадуємо, що в 2003 році вже був відкритий подібний вірус. Тоді його назвали мімівірусом.
Виявлення Mollivirussibericum в Сибірі ще раз підтверджує те, що такий тип вірусів дуже поширений. До того ж вони дуже різноманітні за своєю природою. Вчені впевнені у тому, що здатність вірусів виживати на протязі тисячоліть не обмежується лише одним їх видом. Швидше всього, що подібних вірусів значно більше, ніж було виявлено протягом останнього часу.

Люди вторглись в природу настільки глибоко, що це може призвести до їх загибелі. Вчені припускають, що в разі подальшого освоєння арктичних мерзлот, вони ризикують пробудити один із гігантських вірусів, що призведе до страшних наслідків. В умовах глобального потепління поширюється видобування ресурсів в недоступних регіонах Арктики. Імовірно, що заражені вірусами частинки можуть знаходитися саме в цих місцях. Крім цього дослідники попереджають про ще одну загрозу людству. Індустріалізація деяких ділянок Арктики, яка з кожним роком охоплює все більші території, може призвести до поширення тих вірусів, про які вже давно забули. Насамперед, це стосується віспи – однієї з найдавніших хвороб. Сліди цієї хвороби були виявлені ще в стародавньому єгипетському папірусі. В 1979 році Всесвітня організація здоров'я зробила офіційну заяву про те, що віспа ліквідована шляхом проведення вакцинації. Незважаючи на це, завжди існує імовірність зараження під час проведення лабораторних досліджень.

Джерело: http://earth-chronicles.ru/news/2015-09-10-83964

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Світлошкірі американці стрімко вимирають

  Світлошкірі американці стрімко вимирають · Марина Левицкая · 05.11.2015 13:13

  Останні дослідження американських вчених шокували суспільство. Смертність серед світлошкірих мешканців Сполучених Штатів Америки різко зросла. Така невтішна тенденція може спричинити те, що білого населення стане набагато менше, ніж темношкірого.