Новий тест дозволить дізнатися точний час пологів Автор: lesya · Опубліковано: 30.10.2015 12:30 · Розділ: Події у світі

Попри те, що медицина сьогодні досягла досить високого рівня, медики стикаються з низкою труднощів при визначенні точної дати пологів. Через це жінкам часто доводиться народжувати в місцях, абсолютно для цього не призначених. Наприклад, в таксі, на обочині дороги, а іноді навіть на висоті кількох тисяч метрів… І все це тому, що пологи чомусь настали раніше вказаної лікарями дати.

Правда, скоро ситуація може змінитися. Дослідники пояснюють, що вже в недалекому майбутньому визначення дати пологів стане більш простим і точним. А все завдяки винайденому методу, який за певних обставин дозволяє медикам дізнатися, коли малюк з’явиться на світ.

Дослідження проводилося вченими з Техаського університету. Вони помітили, що незадовго до пологів у навколоплідних водах виникає певний клітинний сигнал. На основі цього сигналу вони й сподіваються розробити новий текст, яким би могли скористатися жінки з підвищеним ризиком розвитку передчасних пологів.

В рамках дослідження фахівці займалися вивченням теломер, що знаходяться на кінцях хромосом. Саме ці теломери не дозволяють генетичній інформації втратитися під час поділу клітин. Та кожного разу, коли клітини діляться, теломери коротшають, і їхня головна функція дається їм все важче. Фактично, теломери вкорочуються через зміни, що відбуваються в процесі старіння.

Під час вагітності теломери теж скорочуються. Вчені вирішили відшукати фрагменти цих теломерів у навколоплідних водах. За основу дослідження було взято зразки п’ятдесяти жінок, які щойно народили, і п’ятдесяти пацієнток, які перебували на пізньому терміні вагітності. Крім того, вчені піддали ретельному аналізу медичні записи кожної з учасниць експерименту. Після того, як діти народжувалися, фахівці також відокремлювали плодові оболонки від плаценти.

Проводячи такі ретельні дослідження, вчені намагалися з’ясувати, чому в жінок пологи починаються передчасно.

В рамках роботи вони вивчали кількість та концентрацію теломерів у навколоплідних водах усіх учасниць експерименту. Було з’ясовано, що в амніотичній рідині жінки, яка народила, теломерів більше, ніж у жінок, що знаходяться на пізніх термінах вагітності.

Опираючись на отримані результати. Дослідники пояснюють, що в міру дозрівання плоду та наближення моменту пологів і плацента, й інші тканини старіють, а разом з ними старіють й теломери. Більше того, фрагменти теломерів в навколоплідних водах у свою чергу можуть підвищувати рівень запалення та викликати пологи.

Джерело: http://www.meddaily.ru/article/29oct2015/test_vremrodov

Інші новини розділу