В Італії прибиральниці викинули інсталяцію, подумавши, що то сліди бурхливої гулянки Автор: lesya · Опубліковано: 29.10.2015 22:18 · Розділ: Події у світі

Сучасне мистецтво у багатьох викликає сумніви з приводу компетентності та адекватності авторів. Іноді воно відверто вульгарне, часом надто натуралістичне. А деколи й узагалі скидається на сміття.

Власне, через таку «особливість» шедеврів сучасних авторів прикре непорозуміння сталося цими днями в одній з італійських галерей.

Правда, працівники цієї галереї мали б звикнути до новаторського погляду на світ, не дарма ж Museion, що знаходиться в місті Больцано, є галереєю сучасного мистецтва. Втім, і вони не зрозуміли, що перед ними, та й викинули інсталяцію одного художника прямо на смітник.

Задум художників, що є втіленням оригінального бачення митців, прибиральниці безжально викинули на смітник. Як потім з’ясувалося, вони подумали, що це сліди веселої вечірки, що відбулася тут напередодні. Їм і на гадку не спало, що це міг бути якийсь там арт-об'єкт.

Але, чесно кажучи, звинувачувати прибиральниць несправедливо: арт-об’єкт і справі скидався на кімнату, не прибрану після гуляння. Тут повсюди були розкидані пляшки з-під вина, валялися недопалки цигарок, зі стін та стелі звисав потріпаний серпантин, а навколо були розставлені святкові декорації і навіть одяг та взуття.

На думку, що все це - сліди бурхливої вечірки, прибиральниць наводило ще й те, що у п’ятницю, двадцять третього жовтня, тут і справді відбувся масштабний захід, а прибиральники з’явилися сюди вранці в суботу.

Правда, потім з’ясувалося, що ніякої бурхливої вечірки не було, а сміття та пляшки – це не що інше, як інсталяція під назвою "Увечері ми збиралися танцювати", створена двійком художників з Мілана. Свій арт-об’єкт вони позиціонували як сатиру на гучні вечірки та скандали, пов’язані з іменами італійських політиків 1980-х років.

Те, що виставку розібрали та мало не викинули на смітник, може бути компліментом для її авторів: якби не надмірна правдоподібність, цього б не сталося, кажуть у виставковій залі.

Звичайно, персонал був попереджений проте, що арт-об’єкти не слід чіпати. «Ми попрохали їх прибрати у фойє. Напевне, вони подумали, що зал з інсталяцією – це і є фойє, тож вирішили поприбирати там», - пояснює Летиція Рагалья, куратор виставки.

На щастя, прибиральники не знищили виставки безповоротно. Вони лише встигли акуратно розсортувати сміття, та навіть не винесли його на смітник. Куратор сподівається, що інсталяцію вдасться відновити за фотографіями.


Інші новини розділу