Наукова експедиція виявила в Кузбасі сліди снігової людини Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.09.2009 11:26 · Розділ: Цікаві факти

В Гірській Шорії (південь Кемеровської області) завершилася експедиція з пошуку "снігової людини". Протягом останніх десяти днів директор Міжнародного центру гомінології (наука, що вивчає теоретичну можливість існування реліктових гомінідів), московський вчений Ігор Бурцев, з групою фахівців ретельно досліджували цей район Кузбасу.

"Сьогодні можна з впевненістю говорити про перебування цих істот в Гірській Шорії. Ми виявили так звані "маркери", які залишають за собою гомініди, стежки, які зазвичай йдуть упоперек людських стежок, і відбитки ніг", - повідомив Бурцев.

Під "маркерами" гомінологи мають на увазі спеціальні знаки, за допомогою яких єті спілкуються між собою. "Це, перш за все, характерні надломи на гілках дерев. Про силу цих істот свідчить і те, що гілки діаметром 7-8 см було перегнуло по спіралі. Хоча з таким явищем нам доводиться стикатися вперше, ми вважаємо, що таким чином вони мітять територію", - пояснив Бурцев. За його словами, тільки в районі гори Каратаг (висота 1200 м), що розташована на відстані 80 км від райцентру Таштагол, було виявлено 15 стежок "снігових людей", вздовж яких можна помітити "маркери".

Під час експедиції було опитано кілька десятків очевидців з різних куточків Гірської Шорії. "Були і такі кумедні історії, коли мисливці, побачивши двометрову істоту, розпалювали багаття і сиділи всю ніч спина до спини, чекаючи нападу єті. При цьому гомінід періодично кидав в них гілки та коріння, мабуть, намагаючись їх ще більше залякати", - сказав Бурцев.

На думку дослідника, тепер до пошуків єті повинні підключитися місцеві ентузіасти. "Якщо вони хоча б півмісяця поживуть в наметах у місцях перебування снігової людини, то, можливо, зможуть вступити з ним в контакт", - вважає Бурцев. По підсумках експедиції дослідник планує написати наукову статтю.

Джерело rnns.ru


Інші новини розділу