У США навчилися стежити за людьми крізь стіни за допомогою Wi-Fi Автор: lesya · Опубліковано: 29.10.2015 16:45 · Розділ: Нові технології

Без електронних технологій уявити сучасне життя практично неможливо. Вони настільки міцно вкоренилися в наше повсякдення, що для багатьох відключення Інтернету чи вихід з ладу улюбленого гаджета може стати справжньою трагедією. Якщо ви власник пристрою від lenovo, можете особливо не перейматися: ми знаємо, де ремонт планшетов lenovo iStars обійдеться вам дешевше. Втім, не про те зараз мова: ми говоримо про технології, що раз і на завжди змінили наше життя. Однак і вони не стоять на місці, і смартфоном або планшетом сьогодні вже нікого не здивуєш. А ось можливістю бачити крізь стіни поки що так.

Спеціальну технологію недавно запропонували американці. Місцеві програмісти розробили штуковину, яка дозволяє бачити крізь стіни. Правда, для цього знадобиться Wi-Fi.

Було створено спеціальний бездротовий передавач, який може складати тривимірну карту та відшукувати людей в приміщенні. На основі отриманих сигналів пристрій може досить точно відтворити силует людини. Про свій винахід спеціалісти детальніше розкажуть на конференції SIGGRAPH, що відбудеться в листопаді цього року.

Американці навчилися бачити крізь стіни (фото з сайту compulenta.computerra.ru)
Американці навчилися бачити крізь стіни (фото з сайту compulenta.computerra.ru)

Прилад, створений американцями, отримав назву RF Capture. Його було розроблено в стінах однієї з лабораторій Массачусетського технологічного інституту. Пристрій випромінює WiFi-сигнали, які можуть проходити крізь стіни приміщення. Вони, ці сигнали, відбиваються від людей, що знаходяться в цьому приміщенні.

Правда, сигнал відбивається не від усіх, а лише від деяких частин людського тіла в певний момент часу. І хвилі, які отримує прилад, здатні змінюватися в залежності від руху людини. Ці зображення прилад збирає в одне ціле, отримуючи готову картинку, на якій зображено єдиний силует.

Розробники навчили свій пристрій вирізняти людей за отриманими «силуетним відбитками». Працює він, до речі, з високою точністю - під час експериментальних випробувань творіння американців вирізнило з-поміж інших предметів п’ятнадцять людей, що заходилися в сусідній кімнаті, показавши доволі точний результат – 90%. Крім того, пристрій міг ідентифікувати рухи людини, визначаючи, пише вона, приміром, чи ходить по кімнаті.

Поки що пристрій ще належить удосконалити. Його хочуть перетворити у звичайний побутовий прилад, який міг би, для прикладу, викликати швидку, якщо людина знепритомніє. Технологія може допомогти заощадити на освітленні та опаленні, адже відстежуватиме розташування мешканців дому.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.