В одній з італійських шкіл заборонили взуття на підборах - через загрозу землетрусу Автор: lesya · Опубліковано: 29.10.2015 19:35 · Розділ: Події у світі

В одній з італійських шкіл адміністрація прийняла рішення заборонити учням носити взуття на підборах. І не тому, що виглядає це, може, надто вульгарно чи сексуально як для старшокласниць, а через загрозу землетрусу. Під заборону потрапило і взуття на платформі, і навіть звичайнісінькі шльопанці. Своє рішення керівництво закладу пояснило високим рівнем сейсмічної небезпеки, що фіксується в регіоні.

Анна Аманці, директор навчального закладу L'Instituto Technico Industriale, пояснює, що прийняте ними рішення – це зовсім не плід пуританської фантазії, і не чергова забаганка якоїсь старіючої дами. Заборона на підбори та платформи – це не що інше, як необхідність навчити школярів основам безпеки.

Правда, вчителям, що працюють в стінах закладу, таке рішення видалося не надто добре мотивованим. Тим не менше, вони зізналися, що таки будуть слідувати новим правилам.

Учням, ясна річ, нововведення не надто сподобалося, скоріше, навпаки. Один із школярів заявив, що було б добре, якби адміністрація зайнялася вирішенням важливіших питань, приміром, таких, як опалювати школу належним чином.

Яке ж покарання придумане для школярів, що наважаться порушити нові правила, не повідомляється.

До речі, провінція Л'Акуїла, в якій знаходиться школа, і справді страждає від землетрусів. У 2009 році цей регіон сколихнула серія землетрусів, що забрали життя двохсот вісімдесяти шести людей. А сто років тому, в 1915-му, стихія повністю зруйнувала місто Авеццано, в результаті чого загинуло тридцять тисяч осіб.

А ось над тим, носити взуття на підборах чи ні, варто було б замислитися мешканкам Лос-Анджелеса. Справа в тому, що спеціалісти НАСА прогнозують цьому місту потужний землетрус. Згідно з передбаченнями, станеться він вже в найближчі три роки. І ця загроза, кажуть учені, досить висока – цілих 85%.

Відповідне дослідження проводилося спеціалістами Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені (штат Каліфорнія). Наукову групу очолив Андреа Донеллан.

Досліджуючи наслідки, що поніс за собою торішній землетрус в Ла-Хейбре, вчені помітили, що енергія в земній корі, хоч і послабилася, все ж і далі залишається доволі потужною для того, щоб викликати землетрус магнітудою до шести з половиною балів.

Далі вчені оцінили вірогідність підземних поштовхів в радіусі шістдесяти миль навколо Лос-Анджелеса. В результаті вони дійшли висновку, що ймовірність землетрусу в цьому регіоні потужністю в п’ять балів тут практично стовідсоткова.


Інші новини розділу