Вчені з'ясували, що полігамія корисна для жінок Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2015 16:32 · Розділ: Наука

Недавно спеціалістами з Британії було проведене дослідження, результати якого точно обурять тих, хто відстоює права жінок. Взагалі скидається на те, що справою займалися люди, які ненавидять представниць прекрасної статі, адже те, що вони пропонують в якості результатів, не може не обурити. А кажуть вони ось що: виявляється, полігамія є корисною для жінок. Під полігамією маються на увазі особливі сімейні відносини, при яких один чоловік має право мати кількох жінок.

Попередні дослідження, що проводилися вченими з різних країн, наголошували на тому, що полігамія є шкідливою як для самих жінок, так і для їхнього потомства. Діти таких жінок ростуть в умовах убогості, та й частіше страждають від різноманітних хвороб. Але недавно антропологи із США та Британії виявили, що полігамія для жінок є вигідною.

Фото з сайту www.topauthor.ru
Фото з сайту www.topauthor.ru


Результати нового дослідження представлені в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Як твердять спеціалісти, полігамія зустрічалася у вісімдесяти відсотках древніх суспільств. Проте ще й зараз це явище збереглося в окремих соціумах. Поширене воно здебільшого в Африці на південь від Сахари.

Вчені сходяться на думці, що для чоловіків такі взаємини є корисними, адже у них в результаті є більше потомства, ніж у чоловіків, що живуть в моногамних сім’ях. Недавно ж учені з’ясували, що полігамія приносить користь і жінкам, а її заборона може нести за собою небезпеку.

В рамках останнього дослідження вчені зіставили становище сімей двох типів, що мешкають в п’ятдесяти шести селах на півночі Танзанії.

Загальну картину загрози голоду та високого рівня захворювань у полігамних суспільствах вчені помітили зразу. Тут нижчий рівень соціальної безпеки, а також погане здоров’я у дітей. Разом з тим, було помічено іншу закономірність: виявляється, полігамія частіше стрічається в бідних селах, розташованих в несприятливих в екологічному сенсі місцевостях.

І якщо вчені порівнювали моногамні та полігамні сім’ї з одного й того ж села, то останні мали і їжі більше, і діти в них були здоровіші. В полігамних сім’ях було більше худоби, та й через велику кількість робочих рук вони могли обробити значно більшу кількість орних земель.

Таким чином, кажуть експерти, в суспільствах, де жінки матеріально залежать від чоловіків, полігамія є вигідним явищем. Вона служить на благо стратегічних інтересів жіноцтва, в той час як заборона цієї традиції може призвести до згубних наслідків, обмеживши жінок у виборі шлюбного партнера.

Джерело: http://fdlx.com/tech/31553-vyyasnena-polza-poligamii-dlya-zhenshhin.html

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.