У США придумали вічний ліхтарик, який працює від тепла рук Автор: lesya · Опубліковано: 27.10.2015 16:37 · Розділ: Нові технології

Цікавий проект представили недавно американські винахідники – вони створили ліхтарик, що може працювати вічно. Більше того, функціонує цей пристрій не від батарейок, а від тепла наших рук.

Новинка отримала назву Lumen, а створена вона нью-йоркським винахідником Росом Журавським.

Ліхтарик працює без батарейки (фото з сайту www.techcult.ru)
Ліхтарик працює без батарейки (фото з сайту www.techcult.ru)

Працює ліхтарик на основі спеціальної панелі, що перетворює тепло людських рук на електричний струм. Винахідник розмістив свій проект на краудфандінговій платформі Kickstarter, і за лічені дні зібрав суму в п’ятдесят чотири з половиною тисячі доларів на його створення. Винаходом зацікавилося більше тисячі інвесторів, і цей факт яскраво підтверджується зібраною сумою: всього на створення ліхтарика було потрібно п’ять тисяч доларів. А Росс зібрав в одинадцять разів більше, і це при тому, що кампанія зі збору коштів триватиме ще три тижні.

Ліхтарик оснащено термоелектричним елементом, а струм генерується за рахунок різниці температур. При цьому навіть якщо ця різниця невелика, пристрій все одно зможе згенерувати енергію, якої вистачить для роботи одного світлодіода. При нормальній температурі тіла (36,6° С) та температурі навколишнього середовища, що рівняється, 28° С, Lumen може виробити струм силою 15 мА і напругою в 3 вольти.

Якщо ж різниця температур більша, надлишкова енергія акумулюється в конденсаторі. Її вистачить для живлення п’ятиміліметрового світлодіода з потужністю світлового потоку в три тисячі 3000, пояснюють інженери.

Коштуватиме «вічний» ліхтарик «всього» тридцять п’ять доларів (титанові моделі продаватимуться по сорок п’ять), а його вага залежатиме від матеріалу виготовлення корпусу. Так, алюмінієвий ліхтарик важитиме тридцять п’ять грамів, титановий – сорок п’ять. А оскільки Lumen має досить невеликі розміри - 4х1х8 см, ви можете купити спеціальну трітієву колбу, яка дозволить легко та швидко знаходити ліхтарик у темряві. За неї доведеться заплатити додаткових десять доларів.

Винахід японської студентки (фото з сайту 24gadget.ru)
Винахід японської студентки (фото з сайту 24gadget.ru)

До речі, схожий винахід два роки тому був представлений японською студенткою університету St. Michaels. П’ятнацятирічна дівчина створила простий пристрій, в якому використала елементи Пельтьє. Останні зігріваються від тепла рук користувача. Протилежна поверхня плити охолоджується повітрям. І коштує японський винахід всього двадцять шість доларів.

Джерело: http://mignews.com.ua/science/nauka/7492762.html

Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.