Вчені створили "найчорніший у світі матеріал" Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2015 00:17 · Розділ: Наука

Гадаєте, немає нічого чорнішого, ніж вороняче крило? Помиляєтеся: недавно вчені створили матеріал, який назвали найчорнішим у світі. Він здатен поглинати від дев’яноста восьми до дев’яноста дев’яти відсотків світла.

Унікальний матеріал вчені створили з вуглецевих нанотрубок. Він поглинає до дев’яноста дев’яти процентів світла, що на нього потрапляє. Результати відповідного дослідження вчені опублікували на сторінках журналу Nature Nanotechnology.

Створенням нового матеріалу займалися фахівці з Технологічного університету імені Абдалли. А ідея виникла в результаті стежень за поведінкою жука Сyphochilus. Цей жук вважається одним із найбіліших жуків у світі, а найсвітлішою ділянкою на його тілі є крила.

Проводячи ці дослідження, вчені створили матеріал, здатний абсорбувати від 98 до 99% світла в діапазоні хвилі від 400 до 1400 нм. Іншими словами, цей матеріал може поглинати на двадцять шість відсотків більше світла, ніж будь-який відомий науці до цього часу матеріал.

Проте створити матеріал, який би поглинав сто відсотків світла, і не втрачав при цьому енергії, створити неможливо. Однак в майбутньому дослідники таки сподіваються наблизитися до розробки чогось подібного.

Якщо б такий матеріал вдалося створити, система вироблення енергії за допомогою сонячних батарей стала б більш ефективною. Ще експерти додають, що це вже не перша спроба дослідників створити найчорніший матеріал, здатен поглинати світло.

Створений вченими матеріал складається з наночасток золота складної форми. Кожна така частка являє собою золоту сферу, до якої прикріплено золотий наностержень. Розташовані хаотично наночастки можуть виконувати роль нескінченної мережі хвилеводів. Потрапляючи в такий хвилевід, фотон не може з нього вийти.

Краю поглинання ця система, як пояснюють експерти, немає. І якщо взяти її за основу, можна створити фарбу, що матиме стовідсоткове поглинання. Поки що ця величина недосяжна – всього експериментальним шляхом можна домогтися поглинання більше дев’яноста восьми відсотків світла в шарі наночастинок товщиною в 10,2 мікрометра. Ця величина відповідає діапазону довжин хвиль від чотирьохсот нанометрів (фіолетовий світло) до тисячі чотирьохсот нанометрів (інфрачервоне випромінювання), а кут освітлення в проведеному експерименті відхилявся від вертикального на величину аж до шістдесят градусів.

В минулому році подібний винахід був представлений вченими з Британії. Вони розробили особливий матеріал Vantablack, який поглинає майже сто відсотків світла, що на нього потрапляє.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.