Дослідники створили пароль, який практично неможливо зламати Автор: lesya · Опубліковано: 26.10.2015 17:11 · Розділ: Нові технології

Щоб вберегти користувачів від зазіхань кіберзлочинців, було придумано паролі. Це комбінація букв, цифр та символів, що в ідеалі мають служити для доступу користувача до того чи іншого ресурсу. Вони повинні бути таємними, відомими тільки користувачеві.

Правда, частенько паролі створюються надто прості, і хакери з легкістю їх «ламають», отримуючи дані банківських карт, переписки, особисті фото та інший компромат на незавбачливого користувача.

Та скоро інтернет-громадськість отримає доступ до унікального ресурсу, який самостійно генеруватиме паролі, що не піддаються злому. Програма дозволить створювати насправді унікальний код.

Як кажуть експерти, створити пароль, який було б нелегко зламати, - явище доволі складне. Адже ні слово «password», ані набір з ряду цифр, у яких пропущено один знак, «12345679» (до речі, одні з найпоширеніших паролів) даних не вбережуть.

З іншого боку, складний пароль дуже тяжко запам’ятати. І користувач, що набрав довільну комбінацію цифр та символів, з великою вірогідністю скоро забуде свій пароль. Тому й перед програмістами стоїть завдання створити водночас складну комбінацію, яка б до того ж була легкою для запам’ятовування.

Програму, що може створити такий пароль, знайдено. Спеціальний сайт представили Мар'ян Газвінінендж і Кевін Найт, співробітники Університету Південної Каліфорнії (Лос-Анджелес). Вони запропонували в якості паролю використовувати… вірші. Правда, це зовсім не означає, що користувачам доведеться братися за перо і вправлятися в мистецтві поезії.

А працюватиме програма наступним чином. Словник-база налічує майже триста двадцять вісім тисяч слів, і кожне це слово має свій унікальний код. Щоб створити пароль, достатньо запустити програму, яка згенерує випадковий набір цифр. В кожної цифри є своє слово, в результаті чого вийде фраза на шість слів, абсолютно позбавлена сенсу. Тим не менше, запам’ятати її легше, ніж прості цифри.

Код ділили на дві частини, і кожну з них перетворювали на окреме слово. Ось що з цього вийшло: «The nation Jakob deportees / attached a lightning referees» (Громадянин Джейкоб виселенням особи прикріпив суддю, що світиться. Згенерований набір слів практично недоступний для злому хакерами.

При чому систему влаштовано таким чином, щоб дві фрази мали риму. А щоб зламати цей пароль навіть найсучаснішій програмі знадобиться кілька десятиліть.

Правда, наведений в статті пароль використовувати небезпечно, адже його було створено в якості зразка. Натомість можна спробувати генерувати свій власний пароль. У спеціальну форму потрібно ввести адресу своєї електронної поштової скриньки і згенерувати отриманий пароль. Після цього з серверів він зникне.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.