У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб Автор: lesya · Опубліковано: 23.10.2015 20:48 · Розділ: Релігія

У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.

Книга відома під назвою «Біблія грішників» або «Зла Біблія». Вона здобула популярність через помилку, допущену під час друку, в результаті чого в книзі з’явився текст, що закликає до гріха. Сьома заповідь у цій книзі звучить так: "чини перелюбу".

Книга була надрукована в 1631 році Робертом Баркером та Мартіном Лукаском. Її стартова ціна складатиме п’ятнадцять тисяч євро. Однак власники видання, ясна річ, очікують отримати за унікальний екземпляр набагато більшу суму.

З цією книгою пов’язаний курйозний випадок. Помилку в Біблії помітили тільки через рік, а за цей час було надруковано тисячі екземплярів, що розповсюдилися по всій території Англії.

Дізнавшись про це, тодішній король наказав своїм прибічникам відшукати всі екземпляри та знищити їх. Але, за деякими даними, віднайти всі книги не вдалося, і зараз у світі є щонайменше дев’ять книг зі схожою помилкою.

Аукціон, на якому виставлять на торги «Біблію грішників», відбудеться одинадцятого листопада в аукціонному домі Bonhams, який знаходиться у Лондоні.

Як уже зазначалося вище, приблизно дев’ять екземплярів із закликом до перелюбодійства, дійшло до наших днів. Зараз вони зберігаються в приватних колекціях, а також у великих бібліотеках. Розповсюджена ця Біблія переважно на території Сполучених Штатів та Англії, а один із екземплярів можна побачити в Нью-Йоркській публічній бібліотеці.

Хто ж тепер вирішив виставити Біблію на продаж, преса не уточнює.

З історії відомо, що король жорстоко покарав неуважних видавців. Він наказав накласти на видання штраф у розмірі трьох сотень фунтів – у переліку на теперішні ціни сума склала б сорок три тисячі п’ятсот вісімдесят шість фунтів. Крім того, їх позбавили ліцензії на друк.

Відзначимо, що опечатки на той час були явищем досить частим і поширеним, і релігійні тексти не стали винятком. Правда, здебільшого це був або пропуск букв, або перестановка їх у слові. Та щоб пропустити цілу лексему – такого не траплялося. Тому існує гіпотеза, ніби все це – справа рук Бонема Нортона, що був суперником Баркера в протистоянні за престижне звання «королівського друкаря».

Схожу помилку було допущено в іншому виданні Біблії в тому ж році. Ця книга відома як «Біблія безумців». Замість фрази «Безумний говорить у серці своєму: "Немає Бога"», тут було надруковано «Безумний говорить у серці своєму: "Є Бог"».

Джерело: http://novoston.com/news/v-londone-hotyat-prodat-bibliyu-greshnikov-31679

Інші новини розділу

 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.


 • Папа Римський таки скуштував листя коки

  Папа Римський таки скуштував листя коки · lesya · 09.07.2015 16:57

  Кількома днями раніше світ облетіла новина про те, ніби глава римо-католицької церкви Папа Римський Франциск має намір пожувати листя коки під час відвідин країн Латинської Америки. Таку пропозицію зробив понтифіку болівійський парламент, однак Франциск ніяк не відреагував на заяву.