Чому, в погоні за ідеальною фігурою, жінки ладні ризикувати своїм життям? Автор: Lesly · Опубліковано: 01.09.2009 14:41 · Розділ: Краса і здоров'я

Сьогодні з’являється все більше й більше нових повідомлень про летальні випадки внаслідок вживання сумнівних таблеток для схуднення, виснаження організму строгими дієтами та ускладнень після неякісно проведеної ліпосакції. Незважаючи на сумну статистику кількість бажаючих спробувати на собі дію "чудодійних методів" схуднення не зменшується. Чому ж жінки ризикують власним життям намагаючись отримати ідеальну фігуру, замість того, щоб старатися менше їсти та більше займатися спортом (єдиною "дієтою", яка є одночасно дієвою і безпечною)?

Психологи називають два визначальні фактори, що змушують розумних жінок так відчайдушно прагнути скинути зайві кілограми: тендітна фігура асоціюється з молодістю, а надмірна вага означає, що ви належите до робочого класу. І, звичайно, якщо жінка досягне небачених висот в науці чи звершить нечуваний подвиг, про неї все одно будуть судити по тому, як вона виглядає. Тоді як чоловіків рідко оцінюють по зовнішності, жінки постійно піддаються критиці як з боку протилежної статі, так і з боку інших жінок.

"Жінок практично не цікавить, чи їхні партнери страждають від зайвої ваги, - говорить психолог Пітер Колет (Peter Collett). – Однак, це не поширюється на них самих. Тоді як чоловіки в першу чергу фокусуються на роботі та кар’єрному рості, жінок більше цікавлять питання "ідеальної ваги". Вони прагнуть бути в формі і, безперечно, завжди удостоюються похвал та загального захоплення, якщо їм вдасться скинути кілька зайвих кілограмів".

Фото взяте з сайту wegohealth.ning.com
Фото взяте з сайту wegohealth.ning.com

Ідея швидкої втрати зайвої ваги – це феномен, який з’явився нещодавно, в зв’язку з популяризацією таблеток для схуднення та хірургічних методів боротьби із зайвою вагою, які обіцяють «миттєве" вирішення всіх проблем.

"Подібні реклами, безперечно, викривляють погляди жіноцтва на це питання, - пояснює Колет. – Ми перетворилися в суспільство, що займається самолікуванням і вирішення всіх проблем ми бачимо в таблетках. А деякі спеціалісти в білих халатах переконали нас, що "скинення" зайвих кілограмів хірургічним способом – це цілком нормально".

"Ми живемо в світі, який вимагає задоволення своїх потреб вже і негайно та прагнемо отримувати миттєві результати, проте із зайвою вагою це не можливо, - продовжує Колет. – З самого дитинства нам вбивають в голову, що якщо на щось витратити пристойну суму грошей, то це обов’язково буде дієвим. Але це аж ніяк не пояснює чому так багато жінок наважуються грати в "російську рулетку" зі своїм життям.

Науковці пояснюють це явище тим, що ризик є суб’єктивним та статистично обґрунтованим. Навіть, якщо людина знає, що це небезпечно, вона скаже "це не станеться зі мною, ускладнення виникають рідко. Проблеми виникають в інших"... Вони закривають очі на ризик.

Філіп Годсон (Phillip Hodson), член Британської асоціації з консультування та психотерапії (British Association for Counselling And Psychotherapy), вважає, що жінки дотримуються виснажливих дієт з більш особистих причин. "Жінка в щасливому шлюбі дозволяє собі набрати кілька зайвих кілограм взимку, а потім худне, щоб виглядати якнайкраще до початку купального сезону, - розповідає він. - Вони не голодують так відчайдушно як розлучені жінки, або жінки, що шукають другого чи третього партнера".

"Певну форму тіла ми асоціюємо з молодістю, а молодість – це ознака бажаності. Жінка вважає, якщо вона красива, то обов’язково зустріне чарівного принца. А ще, всі ми знаємо, що красиві люди більш успішні в житті", - додав Годсон.

Психолог вважає, що жодна з жінок не піддає себе екстремальному голодуванню, перебуваючи в щасливому шлюбі: "Закохана жінка менш схильна до нав’язливих ідей скинути зайву вагу, а якщо робить це, то тільки з розумом".

А самотніх жінок можна справді назвати щасливчиками, якщо в пошуках партнера вони не нашкодили собі. І як сумно, що багато з тих, хто мріяв, отримавши "досконале" тіло, розпочати нове життя, в багатьох випадках, втрачали його.

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.