Нова порода фахівців з "психотерапії багатства" допоможе супербагатіям Автор: lesya · Опубліковано: 22.10.2015 00:13 · Розділ: Суспільство

Багаті теж плачуть, і це не жарти. У них свої проблеми, і їм дуже часто потрібна допомога. Тож навіть якщо ви належите до одного відсотка найбагатших світу цього, це зовсім не означає, що можна обходитися без психотерапевта. Саме тому останнім часом все популярнішими стають фахівці з «психотерапії багатства», пише Нік Дерден у виданні Independent.

Нік пропонує читачеві уявити, що він, читач, якраз і є тим супербагатієм, що входить «в легендарний 1% - той ексклюзивний клуб, у якого більше грошей, ніж у всіх нас разом узятих». Напевне, читач подумає, що йому неабияк пощастило. Що він живе на плато, і йому з ліжка приходитиметься вставати тільки тоді, коли заманеться купити черговий тропічний острів. Або придбати золотий кран для своєї ванної. Ще б пак, продовжує журналіст, дев’яносто дев’ять відсотків людей «животіють під вами, поглинені працею і боротьбою, які зверху відрізнити та розпізнати важко». Життя прекрасне, скаже мрійник, хіба не так?..

А ось і ні, роздумує далі Дерден. «У 2015 році вас, гіпотетичних грошових мішків, чомусь наділили совістю». А це призвело до сили силенної проблем та переживань. В один день ваш банківський рахунок став для вас обтяжливим, і вам, хто завжди з усім звик справлятися сам, хто керує світом та людством, вам, володарю багатомільярдних статків, потрібна допомога.

На щастя, ви можете її оплатити, додає журналіст. Цей стан тепер навіть має свою назву - синдром втоми від багатства.

А якщо є проблема, то мусять бути й ті, хто її вирішує. Тож цілком логічно, що в останній час з’являється все більше спеціальних психотерапевтів, які можуть допомогти тим, кому надокучило багатство. І вони можуть дати вам те, чого не зробить ніхто інший – вони можуть вас співчутливо вислухати.

Американський психолог Джеймі Трегер-Муні, який обслуговує багатеньких клієнтів, підтверджує, що вони відчувають себе щасливчиками, у яких чимало привілеїв. Але це не рятує їх від низки унікальних проблем, які Джеймі й допомагає їм вирішити. Або ж, принаймні, намагається це зробити. Психолог вчить їх спокійніше ставитися до свого особливого статусу, і намагається допомогти їм знайти спосіб змінити своє життя на краще.

А ще психолог каже, що його слова – це зовсім не заклик до світу: мовляв, давайте всі шкодувати багатіїв! Ні, просто психотерапія це спосіб створити для цих людей, для цього одного відсотка, безпечне місце, де б вони могли поговорити і розібратися у всьому. Ми ж, якщо чесно, усі на це заслуговуємо.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/21Oct2015/independent/therapists.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.