Каву визнано напоєм садистів Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2015 21:22 · Розділ: Наука

Група вчених з Австрії недавно провела дослідження, результати якого компрометують любителів кави: вони, як виявилося, можуть бути схильними до садизму та психопатії.

Дослідження проводилося під керівництвом професора Інсбрукського університету в Австрії Крістіни Саджіоглоу. Втім, висновки вчених стосуються не тільки тих, хто любить каву, але й усіх, хто надає перевагу гірким продуктам узагалі.

Якщо ви любите гіркі страви та напої, це може означати, що ви – психопат, кажуть австрійські науковці. Більше того, ті, хто любить каву та джин-тонік, частіше за інших виявляють ознаки садизму, нарцисизму і макіавеллізму.

До експерименту вчені залучили тисячу осіб. Їх було поділено на дві групи, і з кожною з них вчені проведи низку опитувань, щоб визначити смакові уподобання кожного з учасників. Респондентам пропонували розставити пріоритети у списку страв, які були об’єднані в чотири категорії – солодке, солоне, кисле та гірке.

Крім того, дослідники давали учасникам інші тести – психологічного спрямування, щоб визначити риси особистості та характеру піддослідних.

Він точно любить каву... І джин (фото з сайту www.metronews.ru)
Він точно любить каву... І джин (фото з сайту www.metronews.ru)

І ось що з’ясувалося: ті респонденти, які віддали перевагу каві без цукру, гіркому шоколаду та схожим продуктам, є схильними до лукавства. Вони більше за інших є марнославними та егоїстичними, а ще демонструють корисливість та безсердечність. Але й це ще не все: виявляється, любителі посмакувати джин з тоніком отримують насолоду від страждань оточуючих.

Вчені кажуть, що отримані ними результати є першими емпіричними доказами того, що «гіркі» смакові переваги пов'язані зі «злими» рисами характеру.

Правда, це зовсім не означає, що від кави слід відмовитися: це ділу не допоможе. Просто переглянувши свої смакові уподобання, можна замислитися над власною поведінкою і характером та хоч трохи змінити ставлення до оточуючих.

Зрештою, кава, як з’ясувалося. Напій досить корисний. Дослідження, проведене вченими некомерційного Інституту наукової інформації, твердить, що декілька чашок кави на день здатні суттєво знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, і навіть діабету. Щось схоже можна сказати і про чорний шоколад – відповідні його властивості були виявлені спеціалістами Абердинського університету.

Джерело: http://www.ridus.ru/news/200647

Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.