В центрі нашої галактики народжуються зірки Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.09.2009 09:55 · Розділ: Наука

У самому серці Чумацького Шляху астрономи виявили інтенсивний регіон зореутворення. Вчені зосередилися на вивченні так званої центральної молекулярної зони (ЦМЗ) Галактики. ЦМЗ є відносно невеликою (у масштабах Чумацького Шляху) ділянкою газу і пилу. Вона розташована в центрі Чумацького Шляху, а її довжина становить 700 світлових років (відстань між краями зовнішніх рукавів Галактики перевищує 100 тисяч світлових років). При цьому, тут зосереджено близько 10 відсотків усього молекулярного газу Чумацького Шляху.

Подібні газопилові області в інших галактиках часто є "фабриками зірок": під дією власної гравітації газ і пил стискаються, утворюючи світила і планети. Цей процес супроводжується випромінюванням з розігрітої матерії хвиль різних довжин. У ході попередніх спостережень було доведено, що ЦМЗ є інтенсивним джерелом інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання. В загальному, на цей регіон припадає від 5 до 10 відсотків випромінювання Чумацького Шляху.

<strong>Народження нової зірки.</strong> Фото взяте з сайту quasar9.blogspot.com
Народження нової зірки. Фото взяте з сайту quasar9.blogspot.com

В ході досліджень, астрономи отримали отримали безпосередні докази зіркоутворення в ЦМЗ. Спостерігаючи центральну частину Чумацького Шляху за допомогою телескопа Spitzer, вони виявили кілька масивних молодих зірок. Подальші спостереження цієї зони допоможуть вченим детальніше вивчити процес формування зірок.

А нещодавно спеціалісти Смітсонівської астрофізичної обсерваторії вивчили будову іншого регіону зореутворення - RCW 38, що знаходиться на відстані 6 тисяч світлових років від Землі.

Джерело boggod.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.