У столиці Конго 50000 дітей стали безпритульними через звинувачення в чаклунстві Автор: lesya · Опубліковано: 21.10.2015 08:57 · Розділ: Події у світі

Закони деяких суспільств є насправді вовчими. Життя дитини тут ціниться не більше, ніж життя якоїсь набридливої комахи, а то й менше. Приміром, у Конго дітей виганяють з дому, вважаючи, що в них поселилася нечиста сила.

Тільки в столиці Демократичної Республіки Конго в місті Кіншаса налічується десь із п’ятдесят тисяч безпритульних, яких вигнали з дому рідні тільки за те, що вирішили, ніби вони стали володарями злих чаклунських чар.

Забобони, що були типовими для епохи Середньовіччя, ще й зараз панують суспільством у Конго. А обряд вигнання диявола тут проводиться практично щодня і практично в усіх місцевих церквах. Навіть священики свято вірять у ці обряди.

«Відьми їдять людську плоть і п'ють кров людей», - пояснює священик однієї з церков в Кіншасі Алексіс Каціота Мунгала. Диявол, що вселяється в дитину, перетворює її на монстра, і вона здатна з’їсти своїх батьків або розпочати бійку зі старшими братами, переконаний священнослужитель.

Ще Мунгала пояснює, що обряди та чаклунство є невід’ємною конголезької культури. Тому й священики проводять обряди вигнання диявола - щоб повернути дітей сім’ям.

Обряд проходить наступним чином: священик натискає пальцями на очні яблука малюків, а потім засовує свій товстий палець їм у ніс, ніби намагаючись виколупати звідти диявола. Діти, ясна річ, заходяться плачем, але батьки не реагують: вони рішучі в своєму рішенні вигнати нечисть з потомства.

Місіонери давненько вже принесли в Конго і медичну освіту, й інші важливі знання. Але місцеве населення й досі вірить у дітей-чаклунів. А бідність та війна лише зміцнили ці забобони.

Священик розповів, що свого часу йому також довелося пройти через цей обряд. Його звинуватили в тому, що він вбив свою бабусю. Маленькому хлопчикові засунули руку в горлянку, намагаючись дістати шматок плоті, який він нібито з’їв…

Священик переконаний, що робить добру справу. Він не замислюється над тим, що своїми діями лише зміцнює віру людей в демонізм малюків. Ще він каже, що ця процедура очищення врятувала не одну сотню дітей, адже після неї батьки забирають маля назад додому.

Тим не менше, диявола вдається вигнати не з усіх. Дівчинка на ім’я Доркас жила на вулиці після смерті бабусі – хтось із родичів заявив, що це вона винна у смерті старої. Її підібрали волонтери ООН.

Ще вулицями столиці Конго бродить Тереза. У неї епілепсія і кіста на лобі. Після смерті бабусі її побили і викинули на вулицю.

З такими звинуваченнями діти стикаються дуже часто. Їх звинувачують у війнах, всезагальній бідності та навіть у стихійних лихах. Всьому виною тут чаклунство. А на практиці, кажуть експерти, це вірний спосіб позбутися зайвого рота в сім’ї.

Їх звинуватили у чаклунстві
Їх звинуватили у чаклунстві

Найчастіше чаклунами оголошують небажаних дітей – пасинків чи осиротілих племінників, а також дітей з вродженими чи набутими вадами.

Щоб вижити на вулиці, маленькі дівчатка змушені займатися проституцією, а якщо народжується немовля, воно теж чаклун.

Джерело: http://www.newsru.com/crime/20oct2015/50twitchkidskongo.html

Інші новини розділу