В Мексиці через посуху на поверхню виплив древній храм Автор: lesya · Опубліковано: 19.10.2015 19:49 · Розділ: Культура

Зараз у Мексиці – тривала посуха, і попри низку негараздів та труднощів, що вона принесла з собою, має це стихійне лихо і певні позитивні сторони.

За останній час рівень води в деяких водоймах Мексики знизився на цілих двадцять чотири метри. Причина тому – відсутність дощів, що потягли за собою цілу купу серйозних проблем. Страждають врожаї й худоба, а людям не вистачає питної води.

Тим не менше, в результаті цієї засухи, що стала найпотужнішою за останні сімдесят років, у Мексиці з’явилася ще одна пам’ятка – древній храм, руїни якого сплили на поверхню водойми.

Храм з’явився на поверхні озера в мексиканському штаті Чьяпас. Вік споруди, за оцінками вчених, - чотири століття, і тепер туристи отримали змогу самостійно оглянути унікальні руїни.

Рівень води у водоймі знизився на цілих двадцять чотири метри, тож тепер і місцеві мешканці, і мандрівники можуть на човнах переміщатися «приміщеннями» древнього храму, розглядаючи та вивчаючи особливості унікальної будівлі.

Храм можна оглянути на човні (фото з сайту www.topnews.ru)
Храм можна оглянути на човні (фото з сайту www.topnews.ru)

У деяких місцях висота споруди досягає десятка метрів. Її довжина – приблизно шістдесят один метр, а ширина – всього чотирнадцять. Вважається, що церкву збудували ще в шістнадцятому столітті іспанські колонізатори.

В шістдесятих роках минулого століття храм було затоплено – неподалік звели дамбу, в результаті чого на місці церкви утворилося штучне водоймище.

Відзначимо, що храм з’являється на поверхні озера вже не вперше. Кожного разу, коли в країні сильна посуха, на поверхню зринають його вежі. У 2002-у році вода опустилася настільки, що до води можна було дійти пішки, що туристи й робили, оглядаючи руїни зсередини. Тепер, правда, без човна сюди не доберешся, але місцеві рибалки охоче проводять туристам екскурсії. За помірну плату, звісно.

Спорудження будівлі пов'язують з іменем першого постійного єпископа в Чьяпасі Бартоломе де лас Касаса (Bartolome de las Casas). Вчені припускають, що будівлю було зведено з його ініціативи та за бажанням ще кількох священнослужителів, що прибули до Мексики в 1540 році.

Тривала посуха в Мексиці негативно позначилася на і без того невисокому рівні добробуту місцевого населення. Тут катастрофічно не вистачає питної води, населення масово страждає від діареї, але змушене пити забруднену воду.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?