У Франції збираються перевидати «Майн кампф» - книгу, що є маніфестом нацизму Автор: lesya · Опубліковано: 17.10.2015 08:13 · Розділ: Суспільство

Недавно у пресі з’явилася інформація, ніби у Франції мають намір перевидати книгу «Майн кампф», написану свого часу Адольфом Гітлером. Вона вважається маніфестом нацизму.

Правда, точні терміни виходу книги не уточнюються, тим не менше, представники видавництва зізналися, що тираж може вийти в світ вже наступного року.

Повторно книга не видавалася довший час, хоча було чимало охочих це зробити. Однак раніше авторські права на видавництво книги належали уряду Баварії, а в наступному році вони, ці права, закінчуються, тому перевидати книгу, написану найвідомішим нацистом усіх часів і народів, зможе будь-хто.
Втім, вичерпної інформації стосовно перевидання широка громадськість не отримає аж до січня наступного року. Однак, як повідомив один з представників видавничого дому Fayard, нове видання матиме «науковий та академічний супровід» тиражу.

Представники видавничого дому заявили, що в наступному році вони мають намір здійснити публікацію цього твору, який якраз стане суспільним надбанням, втративши авторську приналежність.

Творіння нацистського лідера французи назвали одним з центральних в історії минулого століття, заявивши, що книгу супроводжуватимуть критичні статті, написані членами наукової комісії. Авторами статей та коментарів стануть як вчені Франції, так і зарубіжні історики.

Про перевидання книги Гітлера у видавництві замислилися в 2011 році. Видаватиметься вона у варіанті, перекладеному відомим германістом Олів'є Манноне – саме його перу належить французька версія книги.

Вперше книга, написана лідером нацистів Адольфом Гітлером, під назвою «Майн кампф», що в перекладі означає «Моя боротьба», вийшла в світ у 1925 році. Тривалий час після завершення Другої світової війни в деяких країнах вона була поза законом, але зараз законодавство Франції не вводить заборон на поширення цього твору на території країни. Відповідний дозвіл надає закон про свободу друку.

Правда, й тут правозахисники намагалися домогтися заборони публікації книги, яка розпалює расову ворожнечу. Судові позови у Франції припали на 1979 рік, однак позивачі нічого не домоглися: суд дозволив перевидавати книгу, оскільки її текст є цінним в історичному плані.

Правда, закон зобов’язує додавати до документа застережливі коментарі, а саму книгу заборонено виставляти на вітринах книжкових магазинів.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=102819

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.