Експерти назвали найнебезпечніший острів у світі Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2015 23:01 · Розділ: Події у світі

На світі є чимало місць, куди навряд чи зважаться податися навіть досить завзяті любителі небезпек. Та, як не дивно, охочих випробувати долю знаходиться чимало. Цих людей не лякає небезпека, і навіть смерть їм не страшна.

Сперечатися з приводу того, яке місце на землі слід вважати найбільш небезпечним, можна багато. Хтось скаже, що це гарячі точки, де війни забирають життя тисяч осіб, і буде неправий: за даними експертів, за одні лише вихідні у Венесуелі гине більше людей, ніж за рік війни в Іраку… Комусь найбільш небезпечними видаватимуться нічні квартали Брукліна чи околиці Чикаго…

Недавно експерти вирішили з’ясувати, який острів у світі є найбільш небезпечним. Виявилося, що це не якийсь забутий Богом клаптик Землі в нескінченних просторах Тихого океану, а досить близький до цивілізації острів Кеймада-Гранді. Знаходиться він на відстані двохсот тридцяти трьох кілометрів від бразильського штату Сан-Паулу.

Місцеві мешканці називають цю зловісну місцину Зміїним островом. Назву свою цей невеликий клаптик землі (площа острова становить чотириста тридцять квадратних метрів) отримав через небезпечних мешканців, які його заселяють. Всього, за підрахунками учених, тут мешкає більше чотирьох тисяч смертоносних змій, серед яких украй небезпечний для людини ботропс. Представниць цього виду ще називають золотою списоголовою змією. Зовні ці змії нічим особливим непримітні, а у довжину рідко коли досягають метра.

Тим не менше, отрута цих змій уп’ятеро сильніша, ніж отрута інших представників виду. Токсини, що виділяються залозами ботропса, роз'їдають плоть жертви, а укус викликає сильну внутрішню кровотечу і крововилив в мозок.

Через украй високий рівень небезпеки уряд Бразилії заборонив місцевим мешканцям відвідувати Кеймада-Гранді. Тому острів сьогодні має статус незаселеного. Лише раз на місяць сюди допускаються експедиції учених – їх привозять сюди для того, щоб вони могли взяти зразки і досліджувати середовище проживання плазунів.

Ще на острові має право висаджуватися бразильський флот, який обслуговує маяк, що тут розташовується.

Кеймада-Гранді – не єдиний острів, перебування на якому може стати смертельним. Приміром, не радять експерти потикатися і на острів Скелліг-Майкл, що належить Ірландії. З шостого століття цей острів заселяли ченці, тож не дивно, що тут зараз розташовуються руїни старовинного монастиря. До речі, цю місцевість покинули ще наприкінці дванадцятого століття – острів виявився надто небезпечним.

По-перше, знаходиться він у відкритому океані, і щоб сюди дістатися, доведеться плисти на невеликому човні каналом, де в будь-який момент вам на голову може звалитися камінь. Крім того, невеликий човен, яким ви сюди добиратиметеся, практично безсилий проти величезних хвиль Атлантичного океану. А по прибутті на острів вам доведеться піднятися вверх сходами, що складаються з шести сотень сходинок. НІ перил, ні якогось іншого захисту тут немає, і поки ви підніматиметеся, вам вбік дутиме сильний рвучкий вітер. Не один ектремал загинув, бажаючи піднятися цими сходами…


Інші новини розділу