Танго-терапія в лікуванні розумових розладів Автор: Lesly · Опубліковано: 01.09.2009 11:33 · Розділ: Медицина

На четвертому поверсі найбільшої в Буенос-Айресі психіатричної лікарні пацієнти танцюють танго з лікарями та медсестрами. А всього кілька місяців назад вони були занадто сором’язливими для того, щоб спілкуватися один з одним, не говорячи про те, що їм було важко підтримувати рівновагу при ходьбі. Сьогодні ж, вони обнявшись, з легкість ковзають по танц-холу, виконуючи складні па.

"Лікування включає не тільки терапію й ліки. Ми хочемо дати нашим пацієнтам можливість знову відчути радість життя", - розповідає Трінідад Коча, психолог, яка проводить щотижневі уроки танго-терапії в госпіталі Буенос-Айреса.

"Всі розслабляються і зникають будь-які упередження. Тут немає лікарів, медсестер, музикантів чи пацієнтів, - ми всі танцюристи", - додала вона.

Крім того, що пацієнти почали почувати себе набагато краще в фізичному плані (завдяки урокам танго, хворі почали набагато краще рухатися), заняття танцями дали їм новий стимул доглядати за своєю зовнішністю та дотримуватися особистої гігієни, стверджують лікарі.

Один з пацієнтів підтверджує переконання лікарів словами: "Мені подобається музика, а завдяки танго я почав набагато краще ходити".

Слід додати, що подібна практика застосовується не тільки в Буенос-Айресі: лікарі з Італії та Австралії використовують всесвітньо відоме аргентинське танго для лікування проблем, пов’язаних з хворобами Альцгеймера та Паркінсона, а також різні фобії та сімейні розлади.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу