В Італії повторно заслухають справу жінки, страченої за чаклунство 300 років тому Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2015 20:13 · Розділ: Події у світі

Досить цікавий судовий процес продовжується у Італії: тут повторно мають намір переглянути справу Марії Бертолетті Толдіні. Марія стала останньою жінкою, яку звинуватили в чаклунстві і стратили. І тепер, триста років по тому, суд може повторно розглянути цю справу, щоб виправдати потерпілу.

У 1716 році мешканку італійського села Брентоніко звинуватили в чаклунстві. Суд присудив її до страти, і Марії Бертолетті Толдіні відрубали голову.

Втім, Марія була непевною жінкою, тому тепер суд повинен вирішити, справедливими були звинувачення чи ні.

За даними, роздобутими з історичних джерел, Марія Бертолетті Толдіні була незвичайною жінкою. Бертолетті була вдовою, своїх дітей вона не мала. Перед своєю стратою італійка знову вийшла заміж – влітку 1715 року.

А вже в серпні того ж року її заарештували. Бертолетті звинуватили в серії жахливих злочинів. Згідно з документами, збереженими з судових засідань, її визнали винною у вбивстві дітей. Ці вбивства були дуже жорстокими – одну зі своїх жертв, п’ятирічну дитину, Марія Бертолетті Толдіні вкинула в казан з киплячим сиропом.

Ще її звинувачували в богохульстві та єресі, а в документах можна знайти інформацію про те, як вона завдавала шкоди навколишнім виноградникам.

Визнавши Марію винною у скоєнні злочинів, її публічно обезголовили і спалили. Страта сталася на тому ж місці, де зараз знаходиться парк села Брентоніко.

Втім, знайшлися історики, які вважають, що жінку засудили безпідставно. Місцевий міністр Квінто Каналі вимагає, щоб суд повторно заслухав справу, а додаткове розслідування, на його думку, мають провести люди, знайомі з законами того часу.

Він вважає, що винесення справедливого вироку важливе зараз точно так, як було важливе сто і двісті років тому. І навіть через століття це також матиме значення. «Було скоєно невиправдане вбивство, якого не повинне було трапитися. Вони вбили людину, пред'являючи помилкові звинувачення. Вона невинна», - переконаний міністр Каналі.

Зрештою, його думку підтримали й інші вчені. Історик Карло Андреа Постінгер провів дослідження і ознайомився з тогочасними документами, в результаті чого дійшов висновку, що вся її вина була в тому, що Марія Бертолетті була бездітною вдовою. До речі, в районі цього села Марія Бертолетті Толдіні стала однією з останніх жінок, яких звинуватили в чаклунстві і стратили.

Джерело: http://www.gazeta.ru/social/news/2015/10/16/n_7779953.shtml

Інші новини розділу