В Китаї знайшли древні зуби, що можуть перевернути всі історичні канони Автор: lesya · Опубліковано: 16.10.2015 15:57 · Розділ: Наука

Недавно групі археологів, що проводила розкопки у Китаї, трапилася знахідка, що, ймовірно, змусить переписати всі існуючі на сьогоднішній день учебники по истории. Вченим вдалося знайти людську щелепу, вік якої – не менше вісімдесяти тисяч років. Все це може означати тільки те, що люди заселили південь Китаю навіть раніше, ніж Європу, а це руйнує всі існуючі до цього часу теорії.

Вважається, що Homo sapiens вперше з’явилися у Східній Африці, і сталося це приблизно сто дев’яносто тисяч років тому. Дістатися до Середземномор’я людині вдалося значно пізніше - в середньому сто-шістдесят тисяч років тому. Згідно з існуючими на сьогоднішній день теоріями, заселяти східну Азію люди почали приблизно тридцять п’ять тисяч років тому. Однак знахідка, виявлена недавно археологами, є свідченням протилежного: китайці заселили свої Землі скоріше, ніж ми Європу.

Під час археологічних розкопок на Півдні Китаю вченими було виявлено стародавні зуби, що належали Homo sapiens. Провівши відповідні аналізи, вчені встановили, що вік зубів коливається в межах вісімдесяти-ста двадцяти тисяч років, а отже, їх там просто бути не могло. Тим не менше, вони є, і тепер вченим доведеться переглянути існуючі теорії про заселення нашої планети.

Давню щелепу було виявлено в печері з відкладеннями з шаруватого кальцію, і ці відкладення дозволили зубам зберегтися в хорошому стані.

Вивчивши знахідку, дослідники дійшли висновку, що якимось незрозумілим чином люди опинилися на території Південного Китаю приблизно на тридцять тисяч років раніше, ніж на території Європи, і це при тому, що мігрували вони з Африки, а отже, до Європи їм було набагато ближче.

Правда, робити голосні висновки вчені не поспішають, а продовжують вивчати дивовижну знахідку. Адже якщо вийде так, що й справді люди заселили південь Китаю раніше, ніж Європу, це змусить визнати роботи тисяч археологів невірними.

Древні зуби у Китаї руйнують всі існуючі наукові теорії
Древні зуби у Китаї руйнують всі існуючі наукові теорії

Відзначимо, що Китай є справжньою знахідкою для вчених. Ця стародавня країна в глибинах своїх земель таїть скільки таємниць, що, напевне, на всіх археологів вистачило б. В середині вересня, приміром, на території цієї країни було виявлено десятки черепів з "третім оком". Знахідку було зроблено в Сіньцьзяні.

Вік черепів, за попередніми оцінками, - від двох до трьох тисяч років. Ці отвори могли бути результатом смертельних ран, отриманих в бою.

Однак інші вчені вважають, що отвір, який нагадує третє око, міг з’явитися в результаті складної операції. Подібні ритуали, до речі, були популярні серед ацтеків.

Зараз вивченням черепів займаються криміналісти – вони повинні з’ясувати етимологію отворів невідомого походження.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.