Мозок оптимістів має вбудовані "рожеві окуляри" Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2015 23:56 · Розділ: Наука

Зараз вийшло чимало статей на тему того, як правильно сприймати життя. Зусібіч на нас навалюються поради налаштуватися на позитив, припинити очікувати від життя неможливого, навчитися сприймати світ таким, який він є, тощо. Часто ці твердження суперечать одне одному, але переважна більшість із них зводиться до того, що нам слід стати оптимістами. Принаймні, якщо ми хочемо бути щасливими.

Але зробити це, твердять експерти, дуже нелегко, а в деяких випадках навіть неможливо. Адже, як з’ясували спеціалісти, оптимістами не стають, оптимістами народжуються.

Так-так, в мізки людей, що оптимістично сприймають життя, природою «вмонтовані» «рожеві окуляри».

Справа в тому, що мозок оптимістів, які сподіваються на краще навіть після низки очевидних невдач, некоректно реагує на «песимістичні» сигнали. Власне, це й дозволяє оптимістам формувати свій погляд на світ тільки на основі тієї інформації, яка для них є бажаною. Результати дослідження, проведеного ученими, з’явилися на сторінках журналу Nature Neuroscience.

Проводилося воно під керівництвом Талі Шарот (Tali Sharot) з Університетського коледжу Лондона. Дослідники намагалися зрозуміти, чому в деяких випадках окремі люди демонструють невиправданий оптимізм. Більшість теорій навчання гласить, що об’єкт, який стикається з певною інформацією, що не підтверджує його очікування, почне коригувати ці очікування у сторону більш реалістичну.

Приміром, поширення відомостей про раніше невідомі фактори ризику для певного захворювання є «несподівано неефективною» стратегією профілактики – в більшості випадків у людей оцінки особистого рівня ризику продовжують залишатися оптимістично низькими.

Всі ми, пояснюють учені, ретельно відбираємо інформацію, до якої прислухаємося. І чим оптимістичнішою є людина, тим менше на його оцінку зовнішніх факторів та навколишнього світу впливає негативна інформація. В багатьох випадках цей підхід є корисним, оскільки позитивно позначається на психічному здоров’ї. Але іноді він може призводити до негативних результатів, оскільки не дозволяє реально оцінити стан речей та швидко зреагувати на те, що відбувається.

В рамках дослідження вчені запропонували дев’ятнадцяти добровольцям оцінити ймовірність того, що в їхньому житті відбудеться або не відбудеться певна загадана погана подія. На вибір піддослідних було запропоновано вісімдесят таких подій. Серед них були незначні, здавалося б, неприємності, і досить серйозні події. Приміром, крадіжка велосипеда, запізнення на літак, а також невиліковні захворювання, алкоголізм, болісна або рання смерть.

Піддослідні повинні були назвати оцінку імовірності тієї чи іншої події. Далі вчені називали їм середньостатистичні дані таких подій для соціального кола та віку піддослідних. Паралельно вчені стежили за реакцією піддослідних на почуте, а тоді просили їх ще раз оцінити результати.

Свої результати піддослідні і справді коригували, однак лише тоді, коли середньостатистичні дані були оптимістичні.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.