Американський вчений вбив рідкісну птицю для колекції Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2015 20:23 · Розділ: Природа

Деякі вчені, бажаючи досягти омріяної мети, не перебирають засобами: недавно американський орнітолог Крістофер Філарді вбив рідкісну птицю, щоб поповнити свою колекцію. Такий вчинок ученого викликав обурення громадськості та захисників тварин.

На вбивство птаха зважився співробітник Музею природної історії США, що знаходиться в Нью-Йорку. Крістофер Філарді побачив, що на Соломонових островах мешкає рідкісна птиця – вусатий альціон. Птахів цього виду люди не зустрічали вже більше ста років.

Своєю унікальною знахідкою вчений поділився на сторінках соціальних мереж. Більше того, він вирішив прокоментувати зроблені фото, написавши, що на острові Гуадалканал мешкає птах Actenoides bougainvillei excelsus – це наукова назва птаха, а належить він до роду рибалочкових.

Птах занесений до Червоної книги, і з початку минулого століття вченим вдалося зустрічати його лише двічі. При тому, що обидва рази вони натрапляли на самок виду, що вважався вимерлим, в той час як Крістоферу трапився самець унікальної птиці.

Та замість того, щоб розшукати, чи нема де, бува, самки цього птаха, Філарді вирішив піти іншим шляхом: він убив унікальну пташку, щоб її опудало поповнило колекцію музею. Інформація про це з’явилася на офіційній сторінці Музею природної історії США в Twitter’і.

Відвідувачів і захисників тварин такі дії вченого неабияк обурили. Вони поспішили вказати на те, що нема потреби вбивати тварину тільки для того, щоб вивчити новий чи рідкісний вид.

А активісти організації PETA, що займається захистом тварин, навіть порівняли Філарді зі стоматологом Уолтером Палмером, про якого громадськість дізналася через те, що він убив лева Сесіла, коли був у Зімбабве.

Згодом вчений Крістофер вирішив опублікувати виправдання своїм діям. Він написав, що таке рішення було прийняте в ім’я науки. Адже побачити самця цієї птиці йому вдалося вперше за цілих два десятиліття, протягом яких учений в складі експедицій частенько навідувався на Соломонові острови. Ще він зазначив, що загибель однієї особини не зашкодить популяції в цілому.

За словами Крістофера, на острові Гуадалканал живе близько тисячі птахів цього виду, однак вони вміло і вправно ховаються від людей. Настільки майстерно, що за час своїх багаторічних експедицій учений так жодного разу й не довів реальними доказами свого твердження.

Щоб уникнути критики і осуду, він навіть написав цілу статтю, в якій пояснив, чому було так важливо вбити пташку.

Джерело: http://www.ridus.ru/news/200822

Інші новини розділу