У Росії запропонували ввести "годину алкоголіка" та "ганебні черги" Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2015 18:06 · Розділ: Події у світі

В досить цікавий спосіб вирішили подолати проблему алкоголізму в Росії. Тут депутати запропонували впровадити так звану «годину алкоголізму». У Держдумі вважають, що скорочення часу продажу спиртних напоїв до однієї години на день призведе до значного зниження обсягів споживання алкоголю та зумовить появу так званих «ганебних» черг.

Ініціатива була висунута депутатами Москви і Петербурга, і вона одразу ж зустріла підтримку Володимира Жириновського, головного російського політичного блазня. Він навіть пропонує взагалі заборонити продавати алкоголь в певні дні. Такі дії повинні призвести до зниження споживання спиртних напоїв у Росії.

А тимчасом у Криму п'ють бояришник - так дешевше (фото з сайту www.penzainform.ru)
А тимчасом у Криму п'ють бояришник - так дешевше (фото з сайту www.penzainform.ru)

За словами Жириновського, прийняття подібного закону дозволить поступово дійти до того, що час, в який продаватиметься алкоголь, буде суттєво скорочено, а також знизиться кількість магазинів, у яких продають спиртне. Врешті-решт все дійде до того, що депутати залишать одну-єдину годину алкоголіка. Крім того, в містах буде створено спеціальні місця, де вони, ці алкоголіки, шикуватимуться в чергу, і цю чергу всі будуть бачити. «Це ганьба!» - кричить Жириновський, додаючи, що спиртне «алкоголікам» з черги видаватимуть в обмежених кількостях.

Раніше зі схожим законопроектом виступив депутат Санкт-Петербурга Андрій Анохін. Правда, він був далеко не таким суворим, як Жириновський. Анохін пропонував заборонити продавати спиртне по середах – це б стало початком для запровадження всеросійського дня тверезості.

Чому в середу? Як і слід було очікувати, не обійшлося тут без відсилання до православ’я: середа в православній релігії є пісним днем протягом цілого року, тож логічно в цей день заборонити продаж алкоголю. Анохін виступив із закликом до своїх колег підтримати ініціативу і в інших регіонах.

І отримав відповідь. У Московській думі вирішили підтримати колегу, але «днем тверезості» вирішили за краще оголосити п’ятницю. За словами Олексія Мішина, члена комісії з охорони здоров’я, дану ініціативу розглянуть вже найближчим часом.

Інші політики теж вирішили підтримати ініціативу. Вони готові сказати «так» будь-яким законам, що приведуть до зниження алкоголізації населення. Адже чим менше народ вживає спиртних напоїв, тим здоровішою є нація.

Правда, і тут не обійшлося без курйозів. Ініціатива Жириновського виглядає ще більш блюзнірською, якщо врахувати той факт, що відомі випадки, коли його однопартійці (з його ж згоди!) на різних заходах безкоштовно роздавали горілку присутнім.

Джерело: http://www.ridus.ru/news/200885

Інші новини розділу