Китайських стюардес змушували забиратися на полиці для ручної клажі Автор: lesya · Опубліковано: 14.10.2015 15:58 · Розділ: Події у світі

Стюардеси заробляють непогано, але й умови праці у них не найкращі. Особливо несолодко доводиться китайським бортпровідницям: недавно вони виклали в Мережу фото зі своєї роботи. Знімки одразу ж викликали гарячі обговорення серед Інтернет-спільноти.

В центрі скандалу опинилася невелика китайська компанія Kunming Airlines. Громадськість була обурена після того, як на сторінках соціальних мереж з’явилися фотографії стюардес, що лежать на полицях лайнера, призначених для ручної поклажі. Згодом стало відомо, що залізати на полиці стюардес змушують їхні ж колеги – це свого роду обряд посвячення молодих дівчат у бортпровідниці. Його проходить переважна більшість стюардес, які провели в польотах від тридцяти до п’ятдесяти годин.

Журналісти повідомляють, що ця традиція існує вже не перший рік.

Попри те, що переважна більшість стюардес проходить цей обряд, багато хто не хотів брати участь у ритуалі. Однак вони згоджувалися пройти «посвячення», боячись, що старші та більш досвідчені члени колективу не приймуть їх у своє коло.

До речі, деякі співробітники компанії скаржилися начальству на те, що відбувається. Тобто керівництво було в курсі, але ніяк не відреагувало на скарги молодих співробітників.

Проте зараз, після скандалу, начальство стверджує, що ніяких скарг на те, що хтось когось змушує проводити ритуал, до них не надходило. Зараз авіакомпанія обіцяє провести розслідування інциденту, обіцяючи зробити все для того, щоб в майбутньому нічого схожого не відбулося. А ще в компанії не забули відзначити, що обряд посвячення у стюардеси проводився в неробочий час, тому дії екіпажу ніякої загрози безпеці польотів не ніс.

Інцидент, що стався у Китаї, набув широкого розголосу після того, як минулих вихідних чергові жертви цієї невинної гри опублікували фотографії в додатку WeChat. До фотографій вони додали коментар, в якому заявили, що не погоджуються надалі терпіти знущання, і що керівництво авіакомпанії ігнорує їхні скарги.

До речі, ця історія має досить несподіване продовження. Згодом виявилося, що подібний ритуал популярний не лише серед китайських екіпажів. Виявляється, стюардеси в цілому світі охоче забираються на полиці для ручного багажу. І це вважається нормальним закінченням польоту. У такий спосіб, власневідзначають і прийом на роботу. Багато хто зізнався, що роблять це регулярно. І добровільно.

Джерело: http://www.newsru.com/world/13oct2015/kunming.html

Інші новини розділу