У Києві з'являться теплі трамваї з Wi-Fi і кондиціонерами Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2015 16:14 · Розділ: Події у світі

В українських містах все інтенсивніше починають впроваджувати громадський транспорт нового покоління. Недавно у Луцьку з’явилася перша в нашій державі електрична маршрутка, а тепер у Києві планують запустити сучасні, теплі і зручні, трамваї. Один такий трамвай розрахований на перевезення двохсот п’ятдесяти пасажирів, і всі вони мають низьку підлогу.

Трамваї розроблені польською компанією Pesa. Один такий трамвай киянам презентували минулої суботи. Презентація відбулася в рамках «Параду трамваїв», який пройшов неподалік станції метро «Оболонь». Новий транспортний засіб розробники оснастили системою обігріву та кондиціонування, а також камерами відеоспостереження і бездротовим інтернетом. Трамвай планують тестувати протягом місяця, а далі він візьметься за перевезення своїх перших пасажирів.

Новий трамвай зможе перевозити до двохсот п’ятдесяти пасажирів. Приблизно таку ж кількість можуть перевозити і традиційні трамвайні вагони, що складаються з трьох секцій. Поки що Київ новий трамвай ще не купив, його поляки лише «позичили» для випробувань. Коштує трамвай нового покоління шістсот тисяч євро, і, якщо все піде гаразд, Київ його таки придбає.

Новий трамвай приїде з Польщі (фото з сайту http://kiev.segodnya.ua/ktransport/v-kieve-poyavyatsya-teplye-tramvai-s-wi-fi-i-kondicionerami-657220.html)
Новий трамвай приїде з Польщі (фото з сайту http://kiev.segodnya.ua/ktransport/v-kieve-poyavyatsya-teplye-tramvai-s-wi-fi-i-kondicionerami-657220.html)

В салоні нового трамваю є кондиціонери, пічки обігріву та монітори, на які транслюватимуть інформацію та повідомлення соціального характеру. Трамваї також будуть оснащені камерами спостереження, і, як і слід було очікувати, мережею Wi-FI. Ще тут будуть точки для зарядки мобільних пристроїв. Ще однією перевагою нових трамваїв стане низька підлога, яка зробить цей транспорт зручним для літніх людей. Є тут і спеціальний трап, призначений для людей, що пересуваються на інвалідних візках.

Після проходження процедури сертифікації, трамвай протягом десяти днів працюватиме у тестовому режимі. Курсуватиме він по лінії швидкісного трамвая на Борщагівці. Коли ж новий транспорт почне перевозити перших пасажирів, у Київтранспорті не кажуть. Є лише приблизні дати.

Позитивною новиною є те, що трамвай зможе їздити по старих коліях, і їх не треба буде перебудовувати.

Правда, не всі кияни задоволені появою нових трамваїв. Поки одні тішаться, що "консервні банки" відійдуть в минуле, інші кажуть, що спочатку слід було б відремонтувати всі колії, а вже тоді запускати нові трамваї. Та й непотрібно купувати імпортний транспорт, як такі ж трамваї можуть виготовити українські виробники.


Інші новини розділу