Ув'язнені в США перемогли в дебатах студентів Гарварда Автор: lesya · Опубліковано: 12.10.2015 12:00 · Розділ: Освіта

Чимало молодих людей мріє навчатися в Гарварді. Ще б пак, цей університет вважається одним з найкращих у світі.

Правда, для багатьох Гарвард є недосяжним, однак мріяти ніхто не забороняв – раптом саме ви станете одним з небагатьох, кому випаде можливість навчатися в стінах одного з найпрестижніших вузів світу. Чимало навчальних матеріалів для студентів ви зможете знайти в Інтернеті – можливо, саме та чи інша ідея стане початком вашого нового життя.

Втім, якщо Гарвард для вас залишається за межами можливого, не варто розчаровуватися. Місць, щоб розвинути свій інтелект, є чимало. Було б бажання.

Фото з сайту http://www.bbc.com/russian/society/2015/10/151008_harvard_students_inmates
Фото з сайту http://www.bbc.com/russian/society/2015/10/151008_harvard_students_inmates

А бажання, як несподівано виявилося, є у в’язнів американських тюрем. Так, американським ув’язненим, що відбувають покарання за найрізноманітніші злочини, цими днями вдалося перемогти у дебатах студентів Гарвардського університету.

Це, кажуть вони, неабияке досягнення, яке змусить багатьох замислитися над тим, що насправді відбувається в американських в’язницях.

Один з учасників дебатів, Карлос Поланко, після перемоги чесно зізнався, що сам ніколи б не перешкоджав навчанню дитини в школі. Карлос відбуває покарання за ненавмисне убивство.

«Нам дуже пощастило, що ми можемо вчитися і отримати диплом коледжу. Це дає нам ще один шанс і повертає віру в себе», - говорить Поланко.

І його позиція не викликає здивування, адже Дискусійний клуб Гарвардського університету до цих пір вважається одним з найсильніших у світі.

«Якщо ми здобудемо перемогу, багато хто замислиться над тим, що ж відбувається у в'язницях. Може, від природи ми не настільки красномовні та обдаровані, як студенти ВУЗу, але ми багато працюємо над собою», - зазначив Алекс Холл, засуджений за ненавмисне вбивство, перед початком турніру.

А ось команда студентів, яка не змогла вирвати перемоги з рук в’язнів, зізналася, що неабияк пишається тим, що зіграти їм довелося з такими людьми.

«Насправді, є лише кілька команд, яким і програти не соромно. Виключно красномовна і неймовірно розумна команда, з якою нам вдалося зіграти на цих вихідних, - якраз належить до таких. Ми неймовірно вдячні коледжу Бард та адміністрації виправної установи за роботу, яку вони зробили, і за те, що вони організували турнір» - написали студенти Гарварду на сторінці університету в соцмережі «Фейсбук».

Здобути хорошу освіту в’язні мають можливість завдяки програмі Bard Prison Initiative, яка дає в’язням академічну освіту. Запустив її гуманітарний коледж Бард, і в її рамках ув’язнені люди можуть здобувати навчання естерном.

Програма розповсюджується на шість в’язниць Сполучених Штатів. Її фінансуванням займаються приватні особи.

Керівник освітньої програми Макс Кеннер зізнався, що студенти-в’язні до справи навчання підходять дуже серйозно. При тому, що вимагають від них рівно стільки ж, скільки і від інших студентів кампусу.

Змагання проводилися на тему того, чи варто надавати дітям мігрантів право навчатися у американських школах.

Джерело: http://www.bbc.com/russian/society/2015/10/151008_harvard_students_inmates

Інші новини розділу

 • Як отримати студентську візу в Великобританію

  Як отримати студентську візу в Великобританію · Jane Holiday · 31.07.2017 13:20

  Найефективніший спосіб покращити свій рівень англійської й відвідати Великобританію – це мовні курси, які відкривають вам двері в безкоштовне навчання закордоном та перспективу в майбутньому.


 • Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно

  Чому ваші діти не повинні вчитися на відмінно · Jane Holiday · 12.07.2017 12:39

  Батьки та вчителі в один голос повторюють школярам, що високі бали та відмінне навчання в школі відкривають двері до великих можливостей та дарують квиток в майбутнє. Але чи є це так насправді?


 • Як не перестаратися з раннім розвитком дитини

  Як не перестаратися з раннім розвитком дитини · Jane Holiday · 06.07.2017 12:27

  Батьки, які намагаються виховати вундеркінда дуже часто забувають про просту річ – емоційний стан дитини. Oсь пoрaди, якi дoпoможуть не пeрегнути палку.


 • 4 факти шкідливості домашнього завдання

  4 факти шкідливості домашнього завдання · Jane Holiday · 05.07.2017 13:00

  Вчителі вирішують, допомагає домашнє завдання засвоїти матеріал, чи краде дитинство, адже школярі недолюблюють домашнє завдання не залежно від висновків дорослих. У 21 столітті вчителі дійшли до висновку, що домашнє завдання не впливає ніяким чином на процес навчання й успішність, а навпаки шкодить. Чотири причини, чому все саме так, ви можете прочитати в цій статті.


 • Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням?

  Чи варто замінити шкільну систему домашнім навчанням? · Jane Holiday · 28.06.2017 12:16

  Система сучасної освіти на даний момент є дуже актуальною темою. Але з проблемами батьки починають зіштовхуватися ще до початку навчального періоду. Інколи не зрозуміло, як люди, які викладають в школі, можуть навчити чогось корисного вашу дитину. Тому думки про домашню освіту дуже часто навідуються до сучасних батьків. Адже в школі дітей «підганяють» під один стандарт, забираючи в юного представника суспільства індивідуальність та свою думку. Якщо вам цікаво дізнатися все про домашнє навчання, дочитайте статтю до кінця.