Кожен новий iPhone провокує сплеск скарг на "гальма" старих моделей Автор: lesya · Опубліковано: 09.10.2015 16:34 · Розділ: Події у світі

Досить цікаву тенденцію помітили недавно спеціалісти порталу Statista. Вони звернули увагу на те, що зараз серед користувачів гаджетів марки Apple існує явище «повільного айфона»: як тільки компанія презентує нові моделі смартфонів, власники попередніх версій помічають, що старі гаджети починають страшенно «гальмувати».

І цей суб’єктивний ефект – це не жарти, а результати реальних спостережень та досліджень, проведених порталом Statista. Спеціалістами компанії було проаналізовано пошукові запити, що поступали від користувачів за останні сім років. Було помічено, що з подібною проблемою (коли гаджет з виходом нового починає гірше працювати) шанувальники продукції марки стикаються часто і багато. Кожного року в Google в певний період часу миттєво зростає кількість запитів «slow iPhone» («повільний айфон»), і цей момент з незрозумілих причин збігається з періодом, коли Apple анонсує нову модель смартфона.

Однак по проходженню кількох тижнів після виходу новинки кількість запитів про повільний Айфон різко скорочується – так само різко, як перед тим і зросла.

Дослідники Statista пояснюють цей феномен двома способами. Перший – психологічний: як тільки користувач дізнається, що на прилавках фірмових магазинів з’явилася нова модель, він починає відчувати, ніби стара версія (а стара – значить гірша, так твердить наша підсвідомість) працює гірше і повільніше.

Друге пояснення пов’язане із операційною системою. Кожен новий пристрій зазвичай виходить з оновленою операційною системою. Ці оновлення, правда, можнна встановити і на «старий» смартфон. І хоча розробники твердять, ніби операційні системи різних пристроїв сумісні з оновленнями, все ж на старіших моделях вони, ці оновлення, можуть працювати гірше.

В результаті продуктивність пристроїв з оновленням знижується, і користувачі звертаються за допомогою до Google, намагаючись дізнатися, що ж, до біса, коїться з їхнім "Айфоном".

Втім, є ще й третя, куди більш підозріла версія. Скидається воно чимось на теорію змови. Подейкують, ніби Apple спеціально «вшиває» в свої операційні системи функцію, яка змушує смартфон «почати гальмувати», що у свою чергу повинне спонукати людей до купівлі нової версії смартфона. Що ж, у наш час і це можливе, але Apple за руку ніхто не піймав, тож залишається тільки гадати, на чиєму боці правда.

Втім, ідея про психологічний ефект теж видається вельми вірогідною.


Інші новини розділу