Людина за життя буває щасливою всього двічі, кажуть експерти Автор: lesya · Опубліковано: 08.10.2015 20:56 · Розділ: Психологія

Вчені давно намагаються зрозуміти, чому одні люди вміють бути щасливими і насолоджуються життям навіть у здавалося б найбільш несприятливих умовах, в той час як інші без перерви скиглять і ненавидять увесь світ. Справді, в чому ж секрет цього самого щастя? Де і як його знайти, як втримати?

Поки науковці з різних сфер намагаються розгадати ці таємниці, співробітники Університету Нового Південного Уельсу провели дослідження, результати якого дозволяють їм твердити, ніби людина може почуватися щасливою всього два рази в житті. Перший період піку щастя припадає на юний вік, другий – на глибоку старість.

Таких висновків колектив учених з Південного Уельсу дійшов після проведеного соціологічного опитування. Учасники дослідження розповіли, в якому віці та чому відчувають себе максимально щасливими. Аналіз відповідей учасників опитування приніс доволі невтішні результати. Щасливою людина може відчувати себе двічі за життя, та й то не завжди.

Найповніше щастя відчувають юні та літні особи. Одним нема ще про що турбуватися, других вже нічого не турбує (фото з сайту http://www.cpv.ru/modules/news/article.php?storyid=66128)
Найповніше щастя відчувають юні та літні особи. Одним нема ще про що турбуватися, других вже нічого не турбує (фото з сайту http://www.cpv.ru/modules/news/article.php?storyid=66128)

Перший період щастя припадає на вік п’ятнадцяти-двадцяти двох років. Цей щасливий період буває практично в усіх, і він зумовлений низкою наступних факторів. У п’ятнадцять років життя видається нам безтурботним і барвистим, а ще його приправляють романтика першого кохання та гроно щасливих і оптимістичних надій на майбутнє. Правда, на превеликий жаль, ці відчуття до двадцяти двох років минають, і їм на зміну приходять матеріальні та сімейні проблеми, які «крадуть» у людини щастя.

Другий період щастя починається приблизно з шістдесяти п’яти років. До нього, доживають, на жаль, не всі, але ті, кому вдається подолати вісімдесятирічний рубіж, впадають в такі ж відчуття, що у юності. Попсувати позитивний настрій їм можуть хіба що проблеми зі здоров’ям.

Найбільш стресовим і кризовим періодом вчені назвали віковий рубіж у сорок років. Правда, чим ближче до шістдесяти п’яти, тим нижчий рівень стресів, пояснюють фахівці.

Для сімейних пар вони склали інший графік. Найщасливішою молода сім’я буває в період очікування свого первістка. Зате потім в сімейних стосунках настає криза, яка потрохи минає років через сім, коли дитина піде в перший клас, кажуть спеціалісти.


Інші новини розділу