Великобританія розробляє апарат, що зможе змінювати орбіти астероїдів Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.09.2009 16:56 · Розділ: Цікаві факти

Британські вчені розробляють космічний корабель, який зможе змінювати орбіти астероїдів, що загрожують Землі. Робота над незвичайним апаратом ведеться в космічній компанії EADS Atrrium в місті Стівенедж. Пристрій на сонячних батареях масою 10 тон буде використовувати спрямовану силу гравітації для зміни орбіти небезпечних астероїдів і, таким чином, відводитиме їх від зіткнення з Землею.

«Ми вже провели значну конструкторську роботу спільно з Європейським космічним агентством, і вважаємо, що пристрій буде ефективним як відносно великих залізовмісних астероїдів, так і інших їх типів», - відзначив один з керівників EADS Atrium, Ральф Корда.

При цьому він визнав, що розробка «гравітаційного трактора», як вже охрестили корабель, поки що перебуває на ранніх стадіях і потребує масштабного фінансування, яке може здійснити тільки держава або група держав. Крім того, корабель повинен бути запущений в космос приблизно за 15 років до передбачуваного зближення з астероїдом і здійснювати постійний моніторинг орбіт небесних тіл. За даними NASA, в околицях Землі на даний час знаходиться понад тисячу «потенційно небезпечних астероїдів».

Джерело gazeta.ru


Інші новини розділу