Нафарбований ніготь і крапка на руці врятують від насильства Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2015 19:28 · Розділ: Суспільство

Фото з сайту www.metronews.ru
Фото з сайту www.metronews.ru

Флешмоби та різні акції у соціальних мережах останнім часом стають все популярнішими – вони, як ніщо інше, дозволяють привернути увагу до гострих суспільних проблем. Недавно набули поширення одразу дві тенденції, які, до речі, вийшли за межі соціальних мереж і перемістилися в реальну площину.

Обидві акції спрямовані на боротьбу з насильством проти жінок та дітей. І обидві вони, твердять психологи, є дуже дієвими.

Один тренд пропонує жінкам, які піддаються насильству, малювати на внутрішньому боці долоні чорну крапку. Це такий собі пасивний інструмент, який повинен допомогти жінкам повідомити про те, що в сім’ї їм живеться несолодко.

Фото з сайту www.metronews.ru
Фото з сайту www.metronews.ru

Акцію було розпочато ірландськими активістками, які запустили кампанію #BlackDot ("Чорна крапка"). Мета заходу – привернути увагу до проблем жінок, що піддаються сімейному насильству. Жінкам, охочим взяти участь у проекті, пропонують намалювати на руці з внутрішнього боку долоні велику чорну крапку. Вона стане своєрідним сигналом SOS для оточуючих.

Психологи пояснюють, що ця кампанія має важливий сенс і може реально допомогти. Так, намалювати на руці крапку завжди легше, ніж зателефонувати у поліцію. Та й жінкам, що піддавалися насильству, дуже важко вийти на комунікацію. Вони бояться, що хтось їх осудить, не зрозуміє, скаже, що самі спровокували насильство.

Коли жінки звертаються у поліцію, вони приймають чергову порцію насильства. На цей раз це психологічний тиск з боку поліції – вони повинні ще раз розповісти історію, а також висловити готовність запроторити чоловіка до в’язниці.

Натомість невелика чорна крапка дозволить жінці тихо та мирно знайти однодумців і таку потрібну підтримку. У такий спосіб боротися з насильством набагато простіше.

Друга кампанія отримала назву Polished Man, і спрямована вона проти насильства над дітьми. Її розпочав австралієць Елліот Костеллоц. Після відвідин Камбоджі Елліот виступив із закликом до чоловіків фарбувати лаком один ніготь на руці, щоб привернути увагу суспільства до теми сексуального насильства у світі. Ідея в австралійця з’явилася після того, як він відвідав Камбоджу – у цій країні питання насильства над дітьми носить гострий характер. Одна місцева мешканка і розфарбувала нігті Еліота в синій колір.

Тоді в його голові й зародилася цікава ідея. «У нашому суспільстві серед чоловіків взагалі не прийнято фарбувати нігті. Роблячи це, вони суперечать якимось громадським засадам і тим самим привертають набагато більше уваги до проблеми, ніж інші», - пояснює своє рішення Елліот.

Джерело: http://www.metronews.ru/novosti/nakrashennyj-nogot-i-tochka-spasut-ot-nasilija/Tpoojg---fVcbNUtH7Ex0

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.