Принципи виховання російських дітей шокували американку Автор: lesya · Опубліковано: 07.10.2015 12:45 · Розділ: Суспільство

Американка Донна Горман цілих чотири роки прожила в Росії. Жила вона тут не постійно, а наїздами, але цього вистачило, щоб поспостерігати за тим, які закони панують в російському суспільстві.

Вона навіть написала книгу, яка вийшла у світ під назвою «Довідник з виживання для дружини дипломата» (A survival guide for a foreign service spouse). Уривки зі своїх роздумів вона опублікувала в статті «А чи не помру я з голоду? (Am I going to starve to death?). У ній Донна роздумує над тим, як кардинально відрізняється підхід до виховання дітей в американців та росіян. І, попри те, що багатьох шокують взаємини, що складаються в американців зі своїми дітьми, є й зворотна сторона медалі, яка показує, що чимало огріхів має і наша система виховання.

Наша – не тому, що ми ототожнюємо Україну з Росією, ні в якому разі. Наша тому, що в силу історичних причин і Росія, і Україні розвивалися разом, були частинами однієї держави, тому те, що сьогодні стосується Росії, багато в чому можна віднести і до українців. Зокрема, коли мова йде про виховання дітей.

Ясна річ, діти – це наше все, і проблеми, які їх торкаються, не можуть нас оминути. Однак у такій гіперопіці далеко не завжди є раціональне зерно, чому й дивується Донна.

Мова в даній статті не піде про лечение сахарного диабета у детей чи про інші серйозні проблеми зі здоров’ям, про які, якщо сам не зіткнешся, сперечатися недоцільно та неетично. Мова піде про банальні життєві ситуації, в які напевне потрапляли всі, хто має дітей. Почитайте й подумайте, чи не притаманні, бува, і вам деякі риси «російських батьків».

Донна з сім'єю в Афганістані (фото з сайту www.huffingtonpost.com)
Донна з сім'єю в Афганістані (фото з сайту www.huffingtonpost.com)

«Кожного разу, як тільки ми з сім'єю виходимо за двері власної квартири, нас оцінюють, і дуже часто ця оцінка негативна - ми не відповідаємо загальноприйнятим російським стандартам», - наводить слова Донни газета Time. В бесіді з журналістами американка описала декілька способів виховання російських дітей, які її вразили найбільше.

В Росії, пише Горман, не можна бути затепло одягненим - такого поняття тут не існує. «Я розумію, що моя дитина замерзла, коли вона вдягає светр, чи не так? Якщо їй не холодно, вона його не одягне, це її рішення, хіба ні?», - роздумує Донна.

В той же час всі її друзі з Росії переконані, що якщо не одягнеш на дитину кілька шарів вбрання, то неодмінно її застудиш. Результат – їхні діти йдуть до школи в теплих куртках і зимових шапках тоді, коли діти Донни вдягаються в літні шорти.

"Не відморозь яєчники, але заморозь дітей", - наступний принцип виховання дітей, що повсюдно простежується серед росіян. Якщо надворі холодно, випити прохолодний напій, навіть у приміщенні, – гарантія застуди. А сідати на холодні кам’яні сходи – це взагалі смерть! Навіть коли за вікном спека. Натомість крихітних немовлят у Росії закутують в комбінезони, кладуть в коляски і відвозять спати на балкон, навіть в найлютіші морози – дітям же необхідне свіже повітря!

«Танцюй так, ніби на тебе всі дивляться», - формулює ще один принцип виховання Донна, розповідаючи, як її донечки хотіли займатися балетом і мріяли лдягтися в рожеві пачки, пишно оброблені оборками. В них вони хотіли кружляти і пританцьовувати на заняттях балетом. Однак учитель мав інші плани, що включали тяжку фізкультуру: підйом ніг, вправи та скручування для пресу, а також примусові і такі болючі розтяжки. До юних американок швидко прийшло розуміння, що балет – це не завжди весело, і не завжди гра…

Не існує в Росії і такого поняття, як "пора спати" - російські діти лягають спати пізно. Після уроків вони відвідують мовні курси, репетиторства, спортивні секції, а потім ще й повинні виконати домашні завдання, адже освіта для росіян – це не засіб, що допомагає у досягненні мети, а самоціль, пояснює Горман.

А виховання тут є груповим заняттям. Дітям і їх мамам тут звільняють місце у метро, але кожна бабуся, у якої раптом розбігаються з вашими погляди про виховання, неодмінно про це вголос заявить, не вагаючись. Ваші діти тут – не ваші діти, коли заходить бесіда про виховання.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.