У Лондоні музей, що мав захищати права жінок, несподівано перетворився на музей, який захищає Джека-Різника Автор: lesya · Опубліковано: 06.10.2015 22:27 · Розділ: Культура

У Лондоні є музей, який вирішив показати світові роль жінок в історії, і зробити це вельми оригінальним способом. Фактично, новий лондонський музей вирішив показати хід історії очима жертв Джека-різника. Та вийшло так, що він перетворився на музей убивці, і почав захищати саме його права.

Недавно цей музей, а точніше, його представники, вступили у соцмережах у справжню боротьбу з користувачами, вимагаючи припинити зайве очорнення знаменитого злочинця.

Символ музею теж викликав обурення
Символ музею теж викликав обурення

Все почалося два місяці тому. Жителі східного Лондона несподівано для себе помітили, що музей, який повинен був стати інформацією про складне життя жінок та їхні спроби відстояти свої права, отримав ім’я знаменитого і кровожерливого злочинця, що наводив жах на жінок дев’ятнадцятого століття.

Історія серії кривавих убивство, що сталися в 1888 році в брудному і злиденному лондонському Іст-Енді, до цього час не дає спокою ні криміналістам, ні психологам, ні художникам, ні кіношникам. Таємничі убивства, які несподівано розпочалися і так само несподівано припинилися, давно стали легендою.

І на рішення власників музею назвати його на честь знаменитого убивці навряд чи звернули б увагу лондонські активісти – так собі, черговий маркетинговий хід, реклама, до якої лондонці, як не крути, вже звикли. Але є одна деталь, яка й викликала дискусії.

Справа в тому, що керівництво музею продовжує наполягати на тому, що присвячений він правам жінок. Саме таку думку виголошує колишній співробітник «Гугл» Марк Палмер-Еджкамб.

За його словами, вони не мають ані найменшого наміру прославляти Джека-різника, а лише хотіли дослідити, чому вбиті ним жінки опинилися в такій ситуації. Однак є в музеї зал, який зображує тогочасну поліцейську дільницю, а також є зал, в якому організатори помістили восковий труп жінки, однієї із жертв Різника.

Хвилю обурення викликав і символ музею – чоловік, що стоїть в калюжі крові. Активістки руху на захист прав жінок обурюються найбільше: "У музеї, що мав виступити на захист прав жінок, вся роль цієї самої жінки зведена до калюжі крові під черевиком убивці? Це зухвало і нахабно!» - кажуть вони.

Скандали тривають від липня, а керівництво музею лише підлило масла у вогонь. Піарник музею, Джошуа Уокер, бовкнув зайвого, чим ще більше розлютив користувачів. Він пропросив у них не звинувачувати Джека в тому, чого він не скоював. Приміром, він вирішив нагадати, що кривавий маніяк не гвалтував своїх жертв, а "тільки" їх убивав.


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?