Світовий банк підвищив межу бідності до 1,9 долара в день Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2015 23:09 · Розділ: Економіка

Цими днями світовий банк переглянув суму, яка визначає межу крайньої бідності. Цю межу недавно підняли: тепер межа бідності – це один долар дев’яносто центів на день на одну людину. Дотепер ця межа вимірювалася сумою в один долар двадцять п’ять центів.

За словами президента світового банку Джима Ена Кіма, підвищення крайньої межі бідності – це найкраща тенденція з усіх, що зараз спостерігається в світі. «Ми перше покоління в історії людства, яке може покласти край крайній бідності», - каже президент банку.

Згідно з даними Світового банку, кількість людей у світі, що живуть в умовах крайньої бідності, в цьому році становитиме сімсот два мільйони осіб, а це навіть не цілих десять відсотків всього земного населення.

Вперше в історії цей показник, кажуть аналітики, зійде нижче десяти відсотків. Три роки тому показник був вищим – в умовах крайньої убогості проживало дев’ятсот два мільйони осіб – це майже тринадцять відсотків населення планети. У 2011 році представники та експерти ООН прогнозували, що чисельність вкрай бідного населення в цьому році досягне позначки в дев’ятсот мільйонів осіб.

Половина земного населення, що живе за межею бідності, мешкає в країнах Африки. Здебільшого, це держави на південь від Сахари.

Незважаючи на те, що ситуація з бідністю в деяких місцевостях Землі близька до катастрофічної, глава Світового банку вважає, що "світ наближається до своєї мети з остаточної перемоги над крайньою формою бідності до 2030 року".

Фото з сайту http://www.radiosvoboda.org/content/article/26959841.html
Фото з сайту http://www.radiosvoboda.org/content/article/26959841.html


За словами президента, основними причинами зниження кількості тих, хто живе в крайній бідності, можна вважати досить стрімкі темпи економічного розвитку країн третього світу, збільшення інвестицій в галузь освіти та сферу охорони здоров’я в цих країнах, розвиток програм соціального страхування та системи соціальних гарантій.

До речі, найстрімкіші темпи економічного зростання, які дають надію на викорінювання убогості, було зафіксовано експертами в Індії.

Тим не менше, далеко не всюди ситуацію можна назвати втішною. У Росії, згідно з офіційною статистикою, за межею бідності живе більше двадцяти відсотків росіян, а це чотирнадцять відсотків всього населення країни.

В Україні, за підрахунками експертів, за межею бідності живе вісімдесят відсотків населення. Прожитковий мінімум в Україні – один долар тридцять вісім центів, тоді як межа бідності у світі – два долари на день.

Межа злиднів – один долар двадцять п’ять центів. Тепер же цю межу підняли до одного долара дев’яноста центів.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.