У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі Автор: lesya · Опубліковано: 05.10.2015 20:33 · Розділ: Релігія

Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.

У відповідь на таку скандальну заяву Ватикан вибухнув обуренням. Представник Папи Римського такий вчинок назвав як мінімум безвідповідальним.

Іноземна преса пише, що Ватикан досить негативно відреагував на зізнання польського священика Кшиштофа Харамси, який кількома днями раніше розповів світові, що є гомосексуалістом. Такий крок сорокадворічного священнослужителя, за словами офіційного представника Папи Римського Франциска, є дуже «серйозним і безвідповідальним».

Кшиштоф на даний час є не просто священиком. Він дослужився до високого звання – зараз працює в Конгрегації віровчення у Ватикані, де займає посаду другого секретаря Міжнародної теологічної комісії. Крім того, Харамса є професором Папського григоріанського університету, що знаходиться в Римі.

Священиком Кшиштоф Харамса став у вельми юному віці, коли йому виповнилося вісімнадцять. З того часу хлопцеві довелося вести подвійне життя, яке його неабияк втомило. Врешті-решт він не витримав тиску з боку власної совісті і зробив резонансну заяву, якою сколихнув всю світову громадськість, і не лише церковну. Він заявив, що втомився жити подвійним життям, зажадавши від церкви серйозного ставлення до геїв. Крім того, він звернувся до Ватикану із проханням позбутися забобонів.

Приміром, він виступив із вимогою скасувати низку документів католицького вчення про природу шлюбів, серед яких є кілька пунктів з катехізису.

Такий крок польського священика явно не вписується в лінію поведінки, якої зараз дотримується Ватикан. Навпаки, недавно Папа Римський виступив на підтримку американської чиновниці, яка відмовилася реєструвати одностатеві шлюби, зіславшись на те, що це суперечить її релігійним переконанням.

Після відвідин США у розмові з журналістами Папа заявив, що в деяких випадках необхідно переглянути законодавство, щоб надати держслужбовцям в окремих випадках можливість відмовляти у виконанні своїх обов’язків, якщо це суперечить їхнім релігійним переконанням.

Джерело: http://www.internovosti.ru/text/?id=102469

Інші новини розділу