У Вірджинії зупинили страту, побоюючись зробити боляче засудженому Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2015 22:17 · Розділ: Кримінал

Американські закони та особливості американського правосуддя не одного заводять у мозкову безвихідь: недавно у Вірджинії зупинили страту через те, що побоялися зробити боляче засудженому.

Альфредо Прієто засуджений до страти через смертельну ін’єкцію за скоєння серії вбивств. Його вже мали стратити, однак адвокати підсудного домоглися відкладення виконання смертної кари, мотивуючи своє прохання тим, що їхньому клієнтові можуть зробити боляче.

Захисники серійного вбивці кажуть, що фенобарбітал, один із трьох препаратів, які вводяться в комплексі смертельної ін'єкції, не пройшов належного тесту на стерильність. «Ми вважаємо, що це може викликати сильний біль у засудженого», - каже адвокат Елізабет Пайффер.

У своїх підозрах на якість фенобарбіталу юристи вимагають назвати виробника препарату, а ще вимагають в суду надати документи про порядок його зберігання та транспортування. Це дозволить судити про дотримання стерильності ін'єкції.

Спочатку судове слухання за скаргою, поданою адвокатами, мало пройти в Олександрії (штат Вірджинія), однак згодом, на прохання державних представників, його перенесли у Річмонд.

Альфредо Прієто знову уник смертної кари (фото з сайту www.theguardian.com)
Альфредо Прієто знову уник смертної кари (фото з сайту www.theguardian.com)

Відзначимо, що фенобарбітал того ж виробництва успішно використали в двадцяти трьох стратах у Техасі, однак адвокатів це не спинило. Експерти вважають, що вони свідомо і спеціально затягують момент страти, щоб їхнього підопічного визнали недієздатним.

Що ж стосується препарату, то його виготовляли в спеціалізованій аптеці, а виправний центр Вірджинії отримав його з рук Техаського департаменту кримінального правосуддя.

Після скарг адвокатів суд прийняв рішення тимчасово відкласти виконання трьох найближчих смертних кар, щоб отримати час для ретельнішого дослідження препарату.

Засудженого, якому знову пощастило уникнути смертної кари, звуть Альфредо Прієто. Йому сорок дев’ять років, і у в’язниці він перебуває з 1992 року. Ще тоді його засудили до смертної кари за вбивство двох людей та зґвалтування. Зараз його підозрюють у скоєнні вбивств ще дев’яти людей, як мінімум.

Як уже зазначалося вище, експерти вважають, що адвокати свідомо прагнуть затягнути справу, щоб вилучити час для підготовки прохання про дострокове звільнення свого підзахисного як недоумкуватого. За твердженням юристів, його IQ – всього шістдесят шість балів, тоді як нормою вважається показник в дев’яносто. Через такий низький рівень інтелекту він не може відповідати за свої дії.

Джерело: http://www.runyweb.com/articles/usa-today/judge-allows-execution-of-alfredo-prieto-to-proceed.html

Інші новини розділу