Далай-лама спровокував дискусію серед жінок: "На моєму місці буде приваблива жінка" Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2015 19:49 · Розділ: Суспільство

Фемінізм в сучасному світі набуває шалених оборотів, і є чимало чоловіків, що виступають на захист прав жінок. Недавно феміністом назвав себе сам Далай-лама XIV. Він заявив, що хотів би, щоб його наступником стала жінка, але приваблива, пише журналіст Лаура Баллоу у статті, надрукованій в газеті Corriere della Sera. Цим він викликав гарячу дискусію як серед чоловіків, так і серед самих жінок.

Вислів Його Святості Далай-лами XIV збентежив, напевне, всіх, хто слухав його інтерв'ю, яке він давав журналістам ВВС, зазначає автор статті. Далай-лама зізнався, що вже давно подумує над тим, щоб після його відходу його пост зайняла жінка. Тим більше, що у жінок для цього є природна схильність.

За словами Далай-лами, жінки в біологічному плані володіють великим потенціалом для демонстрації любові та співчуття. Однак лідер тібетських монахів також зазначив, що якщо його наступником і стане жінка, то її обличчя має бути дуже і дуже привабливим.

І ці слова, пише Лаура, промовив він, лауреат Нобелівської премії миру 1989 року. Журналіст, що брав інтерв’ю, вухам своїм не повірив і перепитав, чи не жартує, бува, Далай-лама. Однак той відповів, що говорить на повному серйозі.

Про свою прихильність до жіноцтва в цілому духовний лідер буддистів Тибету говорив неодноразово і навіть називав себе "феміністом". «Дозволимо жіночим цінностям прийти в наше суспільство, щоб ментальність людей змінилася. Це необхідно для будівництва міцного миру і майбутнього людства. Наступною буде ера жінок», - переконаний Далай-лама. І ось тут така заявка про привабливість наступниці… Не дивно, що вона викликала гарячі обговорення.

Знайшлися ті, хто став на захист Далай-лами. Марія Анжела Фала, заступник голови Спілки італійських буддистів, переконана, що лідер буддистів Тібету використовував слово «привабливе», а не «красиве». А привабливість може бути різною, пояснює вона, проявлятися не в зовнішності, а в інших якостях людини. Тут мова не йде про «Міс Італія», а про жінку, обличчя якої приваблює своїм співчуттям, каже Марія Анжела Фала.

Натомість Дороті Мак, пастор євангельської церкви в Мілані, вважає, що висловлювання Далай-лами є помилковим. Він знову заговорив про те, що для досягнення мети, кваліфікації та місця жінка повинна відповідати ще одному, все тому ж критерію.

А Мануела Гандіні, лідер групи Soka Gakkai, що практикує японський буддизм, і взагалі вважає, що Далай-лама просто пожартував: «Почуття гумору - важливий принцип в буддизмі. У нього є почуття гумору, і він знає, що подібна фраза може змусити світ заговорити».

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/25Sep2015/corriere/dalai-lama.html

Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.