Колишній британський міністр знайшов невичерпне джерело чистої енергії, взятої прямо "з повітря" Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2015 14:25 · Розділ: Нові технології

Дуже часто шалений успіх і багатство мільярдерам приносять їхні божевільні ідеї, які в багатьох на початку викликають зневагу та насмішки. І Генрі Форд, що винайшов автомобіль, такий, яким ми їздимо ще й зараз, і Томас Едіссон та його лампочка, і ще чимало винахідників, перелічувати імена яких можна до вечора, - всі ці люди зі своїми ідеями викликали в оточуючих щонайменше подив. Їх вважали божевільними, дурнуватими та безпорадними, в їхніх силах сумнівалися часом навіть рідні, та всупереч усім негараздам, завдяки власній силі духу та підтримці одиниць, вони зуміли довести свою справу до кінця, подарувавши людству надзвичайно цінні винаходи, та здобувши світову славу. А хтось і шалене багатство.

Сьогодні людство, озброївшись історіями великих винахідників, не дивується вже ніяким ідеям, і в розвинених країнах навіть заохочують до продукування безглуздих, на перший погляд, ідей, однак нам, українцям, поки що про таке доводиться ще тільки мріяти – не той, як-то кажуть, менталітет. І якщо у вашій голові визріла якась божевільна ідея, вирушайте у США чи Англію – тут юним винахідникам світить зелене світло. Якщо здобули вищу освіту тут, і не хочете втрачати диплом, не проблема - киев бюро переводов допоможе вам перекласти всі необхідні документи та матеріали.

Одну з таких божевільних і поки що нездійсненних ідей озвучив недавно колишній міністр Великобританії лорд Пол Дрейсон, засновник Drayson Racing Technologies. Він запропонував людству брати невичерпну енергію… прямо з повітря.

Пол Дрейсон зі своїм гоночним болідом (фото з сайту www.automobili.ru)
Пол Дрейсон зі своїм гоночним болідом (фото з сайту www.automobili.ru)

Поки що, правда, розроблена винахідником і мільйонером технологія дозволить заряджати лише пристрої з низьким енергоспоживанням. Однак потік цієї енергії буде нескінченним. Технологія отримала назву Freevolt, і вона передбачає використання енергії з фонових радіохвиль в повітрі.

Технологія Дрейсона дозволяє заряджати будь-які невеликі пристрої, наприклад, смартфони. Працює вона наступним чином: уловлює радіохвилі з частотою від 0,5 до 5 ГГц, що випромінюються більшістю сучасних пристроїв. Ці хвилі за допомогою спеціального пристрою перетворюються в енергію.

Технологія не вимагає ніякої додаткової інфраструктури, пояснює Дрейсон, тому у неї велике майбутнє. Демонструючи пристрій, винахідник навіть зумів ввімкнути свій мікрофон. Правда, випускати на ринок Пол технологію не планує, але якщо раптом інвестори зацікавляться винаходом, він готовий з ними поділитися.


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.