Українці здобули срібло на чемпіонаті світу з футболу серед бездомних Автор: lesya · Опубліковано: 02.10.2015 11:37 · Розділ: Спорт

Буквально кількома днями раніше Україна завоювала призове місце на змаганнях у Амстердамі. В Нідерландах відбувся чемпіонат з футболу серед бездомних. Збірна команда з України стала другою, віддавши перше місце чемпіонам з Мексики.

Команді-переможцю українські бездомні програли з рахунком 2:5. Однак футболістам з України на шляху до перемоги довелося розгромити чимало команд – Росію з рахунком 7: 3, Бразилію з результатом 3:2 та зіграти інші матчі. Зокрема, в матчі з Аргентиною українці показали себе якнайкраще – вони зуміли забити десять голів у ворота супротивника, не пропустивши жодного у свої власні.

Всього у змаганнях брало участь сорок вісім країн. А відбувається чемпіонат з футболу серед бездомних під егідою УЄФА у форматі 4х4. Ясна річ, чемпіонат цього зразка відрізняється від звичного для нас формату. Один матч тут триває чотирнадцять хвилин – гравцям доводиться зіграти два тайми по сім хвилин у кожному матчі.

До участі у турнірі допускаються спортсмени, які не мають певного місця проживання. Учасниками змагання можуть стати і ті, хто проходив лікування від алкогольної та наркотичної залежності.

Чемпіонат світу серед бездомних проводиться вже декілька років поспіль. Учасники змагань своїм прикладом показують, як футбол змінює життя людей на краще.

Проводять змагання щорічно, починаючи з 2011 року. В першому турнірі взяло участь всього шістнадцять команд, але з того часу змагання активно розвиваються. Щороку в змаганнях бере участь більше ста тисяч бездомних і, як свідчить статистика, дуже часто після чемпіонату їхнє життя мінялося на краще.

Ідея створити подібні змагання належить шотландському підприємцю Мелу Янгу (Mel Young) і редактору австралійської вуличної газети Харальду Шмідту (Harald Schmied). Давно, у 1993 році, Мел Янг був видавцем шотландського соціального тижневика, що виходив у світ під назвою "Велика проблема" (The Big Issue). Газету продавали на вулицях бездомні, а виходив він тиражем у сорок тисяч примірників. Згодом Янг розкрутився і став президентом "Міжнародної мережі вуличних газет" (International Network of Street Papers), діяльність якої розповсюдилася й на інші континенти.

Активісти створили чемпіонат з метою привернути увагу сусіпльства до тих проблем, з якими стикаються бездомні люди, колишні алкоголіки та наркомани, і наполягти на необхідності створити сприятливі умови для їх інтеграції в суспільство.


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.