П'ять з половиною мільйонів американців здали відпечатки пальців хакерам Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2015 18:05 · Розділ: Кримінал

Сьогодні з’являються все нові методи захисту персональних даних, більшість яких орієнтована на біометричну інформацію про користувача. Однак і кіберзлочинці не пасуть задніх: вони вишукують нові методи шахрайства, за допомогою яких примудряються обманювати людей та витягувати з них інформацію, яку потім використовують в злочинних цілях. Наприклад, для шантажу чи обчищення рахунків.

Щось схоже недавно сталося у США. Тут хакери вкрали дані п’яти з половиною мільйонів користувачів, і ці дані – це відпечатки пальців.

За даними представників Служби управління персоналом США, цими днями хакери викрали персональні дані мільйонів американців. Щоб отримати приховану інформацію, їм довелося зламати комп'ютерні системи державних установ країни.

За окремими даними, кіберзлочинцям вдалося роздобути різного роду дані на двадцять один мільйон громадян Сполучених Штатів. Серед цих людей – більше п’яти з половиною осіб, чиї відбитки вже не є таємницею.

Ще хакери отримали детальні дані біографій і списків родичів низки користувачів, їхні медичні карти, а також записи про випадки вживання наркотиків або алкоголю. Кіберзлочинці отримали доступ і до інформації про минулі арешти низки осіб, а ще про іншу інформацію, яка стосується державних службовців.

Найгірше те, що серед викрадених даних було чимало даних про співробітників розвідки і військовий персонал, у тому числі працівники ЦРУ, АНБ та військових спецпідрозділів.

Правда, раніше служба повідомляла, що хакерам вдалося викрасти дані про відпечатки пальців одного мільйона користувачів, але було проведено більш ретельне дослідження, яке продемонструвало куди сумніші результати. Виявилося, що названа попередньо цифра була заниженою в п’ять разів. Експерти не виключають, що через деякий час на поверхню випливуть нові дані, що оперуватимуть ще більшими цифрами.

Представники відповідних органів у США у викраденні даних звинувачують хакерів з Китаю. Однак дехто вважає замішаними в цій справі росіян. Тим більше, що зараз у США тривають судові процеси над хакерами, що викрали дані мільйонів кредитних карт американців. І американське правосуддя налаштоване суворо.

Якщо інформація про китайське походження хакерів підтвердиться, то це стане черговим свідченням того, що в плані комп’ютерних технологій ця країна вийшла на новий рівень, а отже, недооцінювати її не варто.

Джерело: http://www.ridus.ru/news/198439

Інші новини розділу