В Японії створено робота для догляду за хворими Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.08.2009 14:54 · Розділ: Нові технології

В Японії створено робота для догляду за хворими з обмеженими руховими можливостями, який здатний піднімати і переносити їх по команді оператора. У розробці "електронного медбрата", взяли участь урядова лабораторія нових технологій Riken і компанія Tokai Rubber Industries.

Фото взяте з сайту www.pinktentacle.com
Фото взяте з сайту www.pinktentacle.com

Вага робота, що отримав умовну назву "Ріба" (RIBA), становить 180 кг, а зріст - 140 см. Тому він може досить легко і навіть "ніжно", як стверджують його конструктори, підняти пацієнта вагою до 61 кг. Пристрій приводиться в дію за допомогою, вбудованої в його пластиковий корпус, нікелево-гібридної батареї.

Фото взяте з сайту www.pinktentacle.com
Фото взяте з сайту www.pinktentacle.com

Виконуючи голосові рекомендації операторів, "Ріба" здатний переносити на своїх руках, оснащених 400 сенсорами, хворого в межах приміщення. Пацієнт також може сам "підказати" роботу, яка конкретно потрібна йому допомога.

Презентація новинки відбулася в місті Нагоя. Електронний помічник впевнено доставив свого підопічного на його прохання з інвалідного крісла-коляски на ліжко і навпаки. Компанія Tokai Rubber планує приступити до комерційного випуску нового робота в 2012 році. Його вартість на місцевому ринку складе до декількох мільйонів єн (кілька десятків тисяч доларів за поточним курсом).

Джерело rashka.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.