На вулиці Нідерландів випустили безпілотні автобуси Автор: lesya · Опубліковано: 30.09.2015 15:42 · Розділ: Авто-мото

Щоб зробити громадський транспорт зручнішим, інженери та розробники з усього світу впроваджують в життя все нові проекти, які виглядають фантастичними і футуристичними. Ще три десятиліття тому ніхто б і не повірив у існування таких-ось проектів, а сьогодні вони поступово реалізовуються і стають невід’ємною частиною нашого повсякденного існування.

Цими днями, для прикладу, на вулиці Нідерландів було випущено нові автобуси, що покликані вивести громадський транспорт на новий рівень. Їх запущено в тестовому режимі, і таким автобусам не потрібен водій.

Безпілотні автобуси отримали назву WEpod, повідомляє The Telegraph. У випадку, якщо тестування завершиться успішно, нові автобуси стануть курсувати на постійній основі між містами Еде та Вагенінген. В такому випадку пасажири зможуть скористатися унікальним транспортом вже в листопаді цього року. Якщо все піде гаразд, то на інші маршрути транспорт запустять в новому році.

Правда, поки що ці безпілотні автобуси рухаються доволі повільно. Максимальна швидкість, яку вони здатні розвивати, становить двадцять п’ять кілометрів на годину. Однак сам автобус нашпигований електронікою достатньо: є тут лазерні датчики, що дозволять йому «сканувати» та аналізувати простір, GPS-навігація, кілька радарів та камер.

Щоб автобус їхав, куди потрібно, пасажирам слід буде лише внести кінцеву точку маршруту в спеціальний мобільний додаток на своєму смартфоні.

Правда, поки що цей проект ще потребує допрацювань, адже на даному етапі випускати транспорт на дороги в деякі моменти небезпечно. Приміром, на перших етапах автобуси WEpod не курсуватимуть на завантажених трасах, в темний період доби чи в умовах поганої погоди.

На початку за пересуванням безпілотних автобусів стежитиме оператор, який і здійснюватиме ними управління у разі потреби. Та згодом, очікують розробники, новий громадський транспорт стане більш самостійним.

Поки що найбільшим недоліком транспорту є його низька швидкість, адже пересуватиметься він не скоріше, ніж добре тренований велосипедист. І це при тому, що найамбітніші винахідники переконані, що найбільш швидкісний транспорт світу з’явиться вже через десять років.

Про це недавно заявив винахідник Елон Маск, який розповів про свій проект Hyperloop, що стане прекрасною альтернативою всьому існуючому на сьогоднішній день транспорту.

Новий амбітний проект об’єднав кращих спеціалістів Boeing, Тесла і SpaceX. Згідно з новою концепцією, пасажири та вантажі переміщуватимуться по трубах зі швидкістю, що близиться до швидкості звуку.


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.