Розроблено прилад для раннього діагностування ракових захворювань Автор: Lesly · Опубліковано: 31.08.2009 12:33 · Розділ: Медицина

Пристрій, виготовлений із золотих наночасток може виявити рак легень по складу повітря, яке видихає пацієнт та здатний провести діагностування з 86% точністю на стадії, коли наявність пухлини ще не можливо помітити за допомогою рентгену, повідомили вчені з Ізраїлю.

Розробники обіцяють, що прилад буде досить дешевим та доступним для щоденного використання сімейними лікарями. Більш того, він дозволяє виявити злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, коли ще можливо провести ефективне лікування, тоді як традиційні засоби діагностування здатні виявити пухлину вже на пізніших, часто невиліковних стадіях.

Датчики приладу із золотими наночастками, здатні вловлювати специфічні речовини – леткі органічні сполуки (ЛОС), які містяться у великих кількостях у видихуваному повітрі в людей, що страждають від ракових захворювань. Хоссам Хаїк з Ізраїльського технологічного інституту Техніон (Technion-Israel Institute of Technology) в Хайфі, один з науковців, що працював над розробкою новинки, висловив сподівання, що цей винахід зовсім скоро дозволить швидко та точно діагностувати пацієнтів під час повсякденних обстежень.

Сьогодні тестування видихуваного повітря вже визнано одним з методів виявлення певних захворювань, за допомогою наявних в зразку повітря ЛОС. А в 2006 році, було встановлено, що собаки, після проходження відповідного курсу тренувань, можуть виявляти рак по запаху з 99% точністю.

"Традиційні методи діагностування раку легень не можливо використовувати для масового обстеження, оскільки вони дорогі і час-від-часу "пропускають" пухлини, - повідомляє колектив науковців, який працював над цим проектом. – А наш винахід не назвеш дорогим. Розробляючи його, ми ставили собі за мету створити дуже чутливий, дешевий та портативний прилад".

Пристрій, запропонований вченими, - це 9-сенсорна матриця, що складається із золотих наночасток, сполучених з різними органічними речовинами, які реагують на різні ЛОСи, що вивільняються пухлинами. Щоб запатентувати його, потрібно провести серію ретельних досліджень та отримати ліцензію на експлуатацію у відповідних органах, що займе близько 3-5 років. Тільки після цього новинка поступить в продаж.

Всі існуючі в наш час методи діагностування раку легень на основі вивчення ЛОС є, як вже зазначалося, дорогими та не можуть забезпечити наявності швидкого результату, оскільки вимагають проведення додаткових процедур.

Рак легень щорічно вбиває 1,3 мільйона чоловік та є основною причиною смертей внаслідок ракових захворювань у світовому масштабі. Тільки 15% людей після встановлення такого діагнозу живуть більше 5 років і частково це пов’язано з пізнім виявленням такого захворювання.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу